xcounter
#

​"Панцирь" не справляється: у Лівії з'явились ЗРК "Бук" "іхтамнетів"

8044
ЗРК "Бук" Єгипту, який підтримує Халіфа Хафтара
ЗРК "Бук" Єгипту, який підтримує Халіфа Хафтара

Російські ЗМІ повідомили про розгортання у Лівії зенітних ракетних комплексів "Бук"

На авіабазі Ель-Джуфра у Лівії, на яку нещодавно перекинули перефарбовані російські літаки, помітили зенітні ракетні комплекси "Бук".

Інформацію про це поширюють російські ЗМІ, які пов’язують це рішення із необхідністю посилення протиповітряної оборони "Лівійської національної армії" Халіфа Хафтара, якого підтримує Кремль у боротьбі з визнаним ООН Урядом національної єдності.

Читайте також: ​Не просто проліт над Україною: американські B1В Lancer відпрацювали знищення кораблів у Чорному морі
ЗРК
Кількість та модель "Буків" не повідомляєтся

Відомо, що повітряну оборону сил Халіфа Хафтара та російських найманців з групи "Вагнера" забезпечували новітні зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцирь-С1". Проте турецькі ударні дрони Bayraktar TB2 здійснили справжнє полювання за ними, як декілька місяців назад у Сирії.

Загалом відомо про знищення та захоплення понад 15 цих комплексів станом на 21 травня. Мова йде про "Панцирі", які передали Об'єднані Арабські Емірати, а також, як мінімум один на шасі КамАЗ-6560, який використовується тільки у Росії.

Панцирь- С1 КамАЗ Лівія
Знищений БПЛА Bayraktar TB2 в Лівії ЗРГК "Панцирь- С1" на шасі КамАЗ-6560 8х8

Кількість розгорнутих у Лівії "Буків" та їхня модифікація не зазначається. Серед країн, які мають на озброєнні цей ЗРК та підтримують Халіфа Хафтара фігурують Росія та Єгипет.

У будь-якому разі, рішення розгортання "Буків" говорить про неспроможність російського комплексу "Панцирь-С1" виконати задачу об’єктової протиповітряної оборони. Тому йому на допомогу був направлений комплекс родом з 80-х років.

ЗРК Бук
До складу ЗРК "Бук" входить командний пункт, станція виявлення та наведення, пускові та заряджаючі машини

Додамо, що розміщення на авіабазі Ель-Джуфра російських винищувачів МіГ-29 та бомбардувальників Су-24 у загальній кількості 15 машин, а також посилення протиповітряної оборони цієї бази є черговим і досить вагомим внеском Кремля у підтримку Халіфа Хафтара та його "Лівійської національної армії". Водночас Халіф Хафтар вже оголосив, що готовий йти на переговори та припинити вогонь.

Читайте також: ​Як модернізують "Тунгуски": масштабне оновлення, яке ігнорують у Міноборони (відео)