xcounter
#

Олександр Сирський: Українських військових за стандартами НАТО тренують чотири іноземні місії

1340
Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Сирський: "На території України діє чотири тренувальні іноземні місії" / Фото: Defense Express
Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Сирський: "На території України діє чотири тренувальні іноземні місії" / Фото: Defense Express

В Україні з метою адаптації Збройних Сил до стандартів НАТО діють чотири тренувальні іноземні місії.

Про це у ексклюзивному інтерв’ю для Defense Express сказав Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Сирський.

"В контексті адаптації ЗСУ до стандартів НАТО та розвитку взаємосумісності з підрозділами країн-членів Альянсу ми використовуємо цілий пакет інструментів. У частині, що стосується підготовки військ за стандартами НАТО можна виділити три основні напрямки: участь у багатонаціональних навчаннях, підготовка українських військових у рамках чотирьох іноземних тренувальних місій на території України, та участь у заходах в рамках Концепції оперативних можливостей програми "Партнерство заради миру", - сказав Сирський.

Читайте також: Олександр Сирський: Армія повинна бути завжди готова до перемоги!

За його словами, наразі на території України діє чотири тренувальні іноземні місії: "Об’єднана багатонаціональна група з підготовки — Україна", Тренувальна місія ЗС Канади UNIFIER, Операція ЗС Великої Британії та Королівства Данії ORBITAL, тренувальна місія ЗС Литовської Республіки LMTG-U. Кожна з цих місій робить свій унікальний внесок у справу підготовки українського війська та обороноздатності нашої країни.

МОУ, Міжнародний центр миротворчості та безпеки НАСВ, UNIFIER
28 квітня ц.р., у МЦМБ Національної академії сухопутних військ підполковник ЗС Канади Джефрі Туп передав командування тренувальної місії UNIFIER своєму правонаступнику підполковнику Раяну Стімпсону / Фото: МОУ

І третім напрямком підготовки військ за стандартами НАТО є участь підрозділів та частин СВ ЗСУ у заходах в рамках Концепції оперативних можливостей програми НАТО "Партнерство заради миру". Ця ініціатива більш детально відображає військову складову програми "Партнерство заради миру" та має на меті допомогти країнам-партнерам у підготовці своїх сил та засобів до участі у майбутніх операціях з подолання кризових ситуацій під проводом НАТО.

Підготовка і подальша оцінка підрозділів Сухопутних військ ЗСУ, задекларованих у Базі даних Спільного фонду оперативних сил та можливостей Концепції оперативних можливостей є невід’ємною частиною впровадження стандартів НАТО в українському війську.

Довідка Defense Express:

Наразі на території України діє чотири тренувальні місії:

Joint Multinational Training Group-Ukraine, Defense Express
"Об’єднана багатонаціональна група з підготовки – Україна" (Joint Multinational Training Group-Ukrain, JMTGU)
діє з 2015 року та дислокується у Міжнародному центрі миро творчості та безпеки, що на Львівщині. На сьогоднішній день до її складу входять більше 300 військовослужбовців з 6 країн. Основу складають військові Сполучених Штатів Америки та Канади, решту – Литовської Республіки, Республіки Польща, Королівства Данія, Королівства Швеція. Загалом, в рамках цієї місії підготовлено 1 роту (2015р.), 9 батальйонів (2016-2017рр.), 4 БТГр зі штабами бригад (2018р.), 4 бригади (у складі: штаб бригади та дві БТГр).

У 2020 році буде здійснена підготовка чотирьох бригад в повному складі.

Разом з цим, з квітня 2019 року розпочато підготовку військових частин, які відновлюють боєздатність, за кваліфікаційними стандартами, розробленими "Об'єднаною багатонаціональною групи з підготовки – Україна:

індивідуальна підготовка – за кваліфікаційним стандартом № 1 (модулі 1-6, стрільба, пересування, зв'язок, тактична медицина, забезпечення живучості, робота в двійках);

колективна підготовка – за кваліфікаційним стандартом № 2 (модулі 7-8, відділення-взвод);

підготовка штабів – за кваліфікаційним стандартом № 3.

Operation UNIFIER, Defense Express
Тренувальна місія ЗС Канади UNIFIER
розпочала розбудовувати спроможності Сухопутних військ у серпні 2015 року. Відтоді було започатковано та реалізовано 338 різноманітних навчальних програм. Курс "Бій у місті", підготовка саперів, мінна безпека, курси розвідників, домедична допомога на полі бою, тощо, це все напрямки роботи канадської місії. Тут хочеться відмітити, що ця місія є найбільш гнучкою, адже на наш запит провести підготовку за тим чи іншим напрямком у будь-якому місці відповідають оперативно. Ця місія не потребує попереднього довгострокового планування у проведенні курсової підготовки.

OP ORBITAL, Defense Express
Операцію ORBITAL в Україні було започатковано 2015 року британськими фахівцями військової справи. Розпочинали з низки тренувальних курсів, таких як базова військова підготовка, сюди входили базові моменти, пов’язані з медичною допомогою пораненим, бойові навички піхоти та логістичне забезпечення. У 2018 році британський тренувальний курс в Україні було розширено до тактики, прийомів протидії бронетехніці противника, антиснайперських операцій, тощо. На наступний рік заплановано розширити діяльність місії у сфері підготовки танкових підрозділів та ППО.

Разом з цим, зазначеною місією зроблено значний вклад в розвиток інструкторського складу, а саме здійснено підготовку до 300 інструкторів, які в подальшому будуть здійснювати підготовку військових частин за кваліфікаційними стандартами.

Литовська тренувальна місія LMTG-U
Литовська тренувальна місія LMTG-U – найменша за чисельністю особового складу. Зусилля цієї місії спрямовані на вдосконалення двох напрямків: снайперська підготовка та базова військова. У 2019 році спільно з литовськими фахівцями було переопрацьовано та імпленентовано в українську систему базову загальновійськову програму підготовки.

Читайте також: Олександр Сирський: Бойова підготовка – це основа боєздатності війська