xcounter
#
 5 травня полк "Азов" відзначає день заснування підрозділу / Фото: НГУ

​Окремому загону спеціального призначення "Азов" сьогодні виповнюється 7 років

5 травня полк "Азов" відзначає день заснування підрозділу / Фото: НГУ
4747

Окремий загін спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України, відомий також як полк "Азов" (ОЗСП "Азов", в/ч 3057), 5 травня відзначає день заснування підрозділу. Новосформований добровольчий підрозділ утворили небайдужі чоловіки, які прагнули захистити свою країну від російської навали

Формування було створене у 2014 році як добровольчий батальйон "Азов". 17 вересня 2014 року наказом Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова батальйон "Азов" було реорганізовано та розширено до складу полку з аналогічною назвою.

11 листопада 2014 року міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим було підписано наказ про переведення полку "Азов" до складу Національної гвардії України з подальшим доукомплектуванням його до бойового стандарту бригад Національної гвардії.

Читайте також: ​Бійці полку "Азов" відбили наступ "противника" на півдні Донецької області (відео)

Наразі підрозділ "Азов" - це окремий загін спеціального призначення "Азов" військової частини 3057 Національної гвардії України.

Окремий загін спеціального призначення Національної гвардії України, полк Азов, Defense ExpressОкремий загін спеціального призначення Національної гвардії України, полк Азов, Defense Express
Весь час з моменту створення підрозділ "Азов" задіяний в складі груп швидкого реагування та патрулювання по всій території ООС (АТО) з метою контр-диверсійних дій та запобігання тероризму / Фото: НГУ

Підрозділ бере участь в бойових діях війни на сході України, переважно в межах Приазов'я, у складі сил ООС. "Азов" звільняв Маріуполь у червні 2014 року, брав епізодичну участь у боях під Іловайськом, обороняв Маріуполь з кінця серпня 2014 року, здійснював наступ на Широкине у лютому 2015 року.

Окремий загін спеціального призначення Національної гвардії України, полк Азов, Defense Express
Патріотизм у дії, непереборне бажання змінювати державу і мінятись на краще разом із нею ‒ це ті найперші якості, які культивують в "Азові" / Фото: МОУ

За спиною особового складу "Азову" чимало героїчних вчинків, подвигів і перемог. Азовці вистояли, загартувалися у запеклих боях та героїчно звільнили від ворожих сил Маріуполь, Мар’їнку, Широкине, Павлопіль, Лебединське та низку інших населених пунктів Донбасу.

Окремий загін спеціального призначення Національної гвардії України, полк Азов, Defense Express
З січня по вересень 2019 БТГр "Азов" у складі 30 ОМБр ЗСУ виконував бойове завдання на лінії зіткнення в районі Світлодарської дуги. За період виконання завдання незаконні збройні формування понесли наступні втрати: 30-вбитими, 42-пораненими, 1 - взятий у полон, знищено: 1 РЛС "Зоопарк 1", 2 БПЛА "Елерон", 8 БМП, 1 МТЛБ, 10 легкових та вантажних автомобілів, 8 КСП, 9 бліндажів, 11казарм / Фото: НГУ

Спільно з побратимами зі Збройних сил бійці "Азову" боронили українські землі в районі Світлодарської дуги, де успішно було знищено десятки одиниць російської військової техніки, бойовиків, а також захищено від окупанта чисельні об’єкти стратегічного значення на нашій території.

Окремий загін спеціального призначення Національної гвардії України, полк Азов, Defense Express
Наразі підрозділ "Азов" - це окремий загін спеціального призначення "Азов" військової частини 3057 Національної гвардії України / Фото: НГУ

Весь час з моменту створення підрозділ "Азов" задіяний в складі груп швидкого реагування та патрулювання по всій території ООС (АТО) з метою контр-диверсійних дій та запобігання тероризму.

Сьогодні "Азов" – це один із найбоєздатніших підрозділів українського війська, бійці якого володіють професійними навичками на найвищому рівні, мають новітнє озброєння та спорядження і ту саму жагу до перемоги, як і сім років тому.

Окремий загін спеціального призначення Національної гвардії України, полк Азов, Defense Express
В "Азові" чекають на поповнення - кандидати мають пройти жорсткий відбір /Фото: ОЗСП "Азов"

У сьому річницю створення полку командир "Азову" капітан Денис Прокопенко (Редіс) привітав усіх, хто примножує бойову славу підрозділу. Також у спеціально підготовленому до річниці відео показано, як загартовувалося у боях справжнє бойове братерство азовців.

Раніше Defense Express повідомляв про те, як бійці полку "Азов" відбили наступ "противника" на півдні Донецької області, а також про те, як у полку "Азов" готують снайперів.

Читайте також: ​На Приазов’ї тренувались військові, щоб не втратити навички під час перемир'я