Міністерство оборони РФ уклало контракт із заводом "Уралвагонзавод" на поставку російському війську 132 одиниць танків Т-14 "Армата" та важких бойових машин піхоти Т-15.
Виробництво техніки за цим замовленням уже стартувало, і цих бронемашин вистачить, щоб укомплектувати два танкових та один мотострілецький батальйони.
Читайте також: Росія нашпиговує новою бронетехнікою військові частини, що націлені на Україну: плани терміново збільшені удівічі
Про це йдеться в публікації російського видання "Известия".
Зазначається, що російське Міноборони зараз розробляє детальну концепцію застосування своїх "Армат" на полі бою. Але із відомих наразі деталей – машини Т-14 планується застосовувати як і в складі власних частин, так і в якості приданих "командних пунктів на гусеницях" для інших бронетанкових частин.
В свою чергу, керівники "Уралвагонзаводу" заявляють, що апаратура для підключення в єдину систему управління тактичної ланки вже установлена на танках Т-72БЗ, Т-80БМ та Т-90М.
Апаратура цих бронемашин інтегрована із апаратурою Т-14, завдяки чому командири підрозділів, використовуючи обладнання "Армати", зможуть керувати іншими бойовими машинами в режимі реального часу. Заявляється також, що завдяки своїм засобам РЕБ Т-14 здатна захистити бойові порядки частин від літальних апаратів та протитанкових засобів противника.
До викладених вище заяв слід ставитись із пересторогою. З однієї сторони, санкції Заходу в принципі ускладнили реалізацію проекту "Армата", справа як і в обмеженнях на імпорт важливих комплектуючих, так і падінню загального рівня економіки РФ.
Тому якщо в 2015 році росіяни заявляли, що куплять для свого війська 2300 таких нових машин до 2020 року, то тепер - заявляють про відносно невелику партію з поставкою у 2021 році.
З іншої сторони, як раніше розповідав Defence Express, армія РФ намагається об’єднати у єдину систему управління танки та артилерію. І для досягнення такої мети Кремль систематично інвестує в автоматизовані системи управління.
Зокрема, за наявними даними, до кінця 2020 року армія РФ мала отримати перші 40 бригадних комплектів автоматизованої системи управління "Единая система управления тактического звена" ("ЕСУ ТЗ"). Загальна вартість поставки при цьому мала би складати чотири мільярди доларів.
Читайте також: Кремль у гонці озброєнь з США остаточно зробив ставку на гіперзвук та штучний інтелект