Росіяни заявляють про поставку у війська чергової партії модернізованих БМД-2 з бойовим модулем "Берег", роботи виконувала корпорація "Ростех". Вперше поставка таких машин відбулась у 2024 року, хоча планувалась взагалі на 2021 рік.
На такому тлі виникає питання про те, навіщо російській армії модернізовані БМД-2, особливо з огляду на те, що згадана модернізація не передбачає суттєвого посилення захисту машин, а провести "класичну" повітряну-десантну операцію ворог все рівно не зможе.
Читайте також: Через 14 років спроб перейменувати БМПТ "Терминатор", рашисти таки вигадали нову "імпортозаміщену" назву

Для початку варто зафіксувати, що в розпорядженні збройних сил Росії зараз є орієнтовно 650 машин БМД-2, ще 450 одиниць було втрачено в боях проти ЗСУ. У квітні 2026 року були зафіксовані спроби рашистів покращити захист БМД-2 у польових умовах, таким займалась ремонтна майстерня 299-го парашутно-десантного полку 98-ої повітряно-десантної дивізії.
Судячи за наведеним вище фото, модернізація цих БМД-2 крім установки модуля "Берег" передбачала установку "мангалу" із засобами РЕБ, та протикумулятивних решіток у бокових та передній проекціях.

Набір озброєння у варіанті БМД-2М включає в себе 30-мм автоматичну гармату, чотири протитанкові керовані ракети "Корнет", автоматичний гранатомет АГС-17 та кулемет 7,62 мм. Таким озброєнням в сучасних умовах можна працювати хіба що на "дистанції пістолетного пострілу" від позицій ЗСУ, що збільшує ймовірність знищення расистських БМД-2 із протикулевою бронею.
Тому по сумі факторів модернізація БМД-2 виглядає просто як безглузда витрата ресурсів, де машину для "класичних" повітряно-десантних операцій рашисти намагаються адаптувати під функціонал, де десантні частини виконують роль "мобільної піхоти".

Водночас у цій історії російське військове командування може виходити не тільки із того, що модернізація БМД-2 - це один із гарних приводів для "розпилу ресурсу". Але й також виходити із того, що для поповнення втрат та озброєння новостворених частин хоча би "на папері" необхідно отримувати нову або модернізовану техніку.
До лютого 2022 року в складі десантних військ армії РФ налічувалось чотири десантні дивізії (7-а, 76-та, 98-а та 106-та), три десантно-штурмові бригади(11-та, 31-ша та 83-тя), 45-та бригада спеціального призначення – 45ту, окрема 38-ту бригада управління і 150-ий ремонтний батальйон.

Після 2022 року РФ створила дві нові дивізії в складі своїх десантних військ - 44-ту та 104-ту, як це передбачалось мобілізаційними планами, сформованими ще до того ж 2022 року. Крім того, до складу "ВДВ РФ" також було включено два полки "мобілізаційного резерву" та 1044-ий полк "територіальних військ", а в складі "кадрових" 98-ої та 106-ої дивізій було утворено додаткові полки (299-ий та 119-ий відповідно).
Десантні війська в РФ зберігають свій "елітний" статус. І саме під цю "елітність" й відбувається "розпил ресурсу" на модернізацію БМД-2, який не має ніякого практичного сенсу.
Іван Киричевський, військовослужбовець 413 полку СБС "Рейд", експерт Defense Express
Читайте також: Німці готуються до війни "по-старому", де з A400M можна буде скинути на парашутах 3-тонну десантну танкетку Wiesel









