Видання "Тексти" зробило інфографіку, для якої на основі відкритих джерел підрахувало орієнтовну інтенсивність атак "ВКС РФ" на прикордонні та прифронтові населені пункти України з використанням керованих авіабомб з модулями УМПК, і також – орієнтовні райони проведення таких атак. Журналісти видання зазначають, що інформацію про удари крилатими бомбами брали зі зведень представників військових адміністрацій та локальних ЗМІ у ті дні, коли Генштаб у своїх звітах за проміжок з 1 лютого по 10 травня 2023 року фіксував кількість авіаударів, без вказівки конкретного типу озброєнь.
Особливо цікавим виглядає результат, який за своїми підрахунками отримали автори "Текстів" - з цього випливає, що основними районами для скидання керованих авіабомб з модулями УМПК рашистів є прикордонна місцевість Чернігівської та Сумської областей, прифронтові населені пункти в Запорізькій та Херсонській областях.
Читайте також: Міжнародна коаліція F-16 для України: як це може виглядати та на які строки можливо розраховувати
Щодо підрахунку активності "ВКС РФ" по скиданню керованих авіабомб протягом доби результат вийшов дещо специфічний – за підрахунками авторів "Текстів" вийшло, що кількість скидів значно нижча за показник у 20, про який говорять Повітряні Сили.
Тут від Defense Express можемо зробити припущення про те, що у цей підрахунок з об'єктивних причин не могли потрапити випадки, коли рашисти б'ють своїми крилатими бомбами по нашим військам на фронті. Зокрема, в соцмережах циркулює офіційно не підтверджена інформація про те, що окупанти застосовують ці бомби для ураження позицій ЗСУ в Бахмуті.
Описана вище інфографіка має суттєве ілюстративне значення для відображення характеру повітряних ударів з бомбами УМПК, які виконують окупанти, навіть якщо база даних з об'єктивних причин не повна. Бо окрім всього іншого, вона ілюструє, чому саме наявність F-16 буде найбільш дієвим інструментом захисту від подібних атак, а не, наприклад, збільшення кількості ЗРК західного зразка у прифронтовій зоні.
Ворог навмисне "розмазав" райони скиду керованих бомб вздовж всієї лінії фронту так, щоб зенітно-ракетне прикриття по всій довжині не можливо було забезпечити ефективно. Окрім того, тут виникає питання по дальності засобів ураження.
Рашистські авіабомби з модулями УМПК мають відому дальність застосування до 70 км, і на цьому тлі виглядає, що літаки-носії таких бомб цілком можна "дістати" комплексами Patriot (дальність стрільби до 160 км по аеродинамічним цілям) та SAMP/T (дальність застосування до 100 км). Але тут потрібно враховувати, що ЗРК такого класу розміщуватимуться від лінії фронту не менш ніж за 20-30 км, що уже "урізає" дистанцію, на якій можна дістати окупантів з КАБами.
На цьому тлі F-16 саме як носій ракет "повітря-повітря" AIM-120 з дальністю стрільби від 55 км до 160 км (залежно від модифікації) виглядає більш гнучким та ефективнішим засобом захисту від атак росіян з повітря на наші прифронтові та прикордонні райони.
Читайте також: Стало відомо, як росіяни коригують удари крилатими бомбами з УМПК, і це теж може здивувати