xcounter
#

Де найбільше в Україні не вистачає ППО: названо проблемні ділянки

4921
Мобільні групи ППО збили 40% "Шахедів" під час наймасштабнішої атаки цією зброєю, фото — Командування ПС ЗСУ
Мобільні групи ППО збили 40% "Шахедів" під час наймасштабнішої атаки цією зброєю, фото — Командування ПС ЗСУ

Україна працює над посиленням можливостей власної ППО, але багато чого залежить також і від наших партнерів

Протиповітряна оборона України в ніч з 24 на 25 листопада продемонструвала дійсно вражаючі результати, з ефективністю майже у 99% відбивши наймасштабнішу атаку дронами-камікадзе типу Shahed-131/136 та знищивши 74 з 75 випущених БПЛА. Разом з тим, питання посилення нашої ППО залишається надактуальним і президент України Володимир Зеленський під час пресконференції на Міжнародному саміті Grain from Ukraine розповів, які ділянки сьогодні є найбільш проблемними.

Так, за його словами, дефіцит з засобами протиповітряної оборони насправді є і в Києві, але водночас Зеленський називає низку напрямків, "де з ППО є реальні проблеми". Йдеться передусім про такі області, які межують з РФ, зокрема Сумська та Чернігівська, а також президент окремо називає Херсонську, Дніпропетровську, Черкаську та Запорізьку області. В усіх випадках РФ може використовувати для обстрілів не тільки ракети чи дрони, але й зенітні ракетні комплекси С-300/C-400, артилерійські системи тощо.

Читайте також: ЗРК HAWK у ЗСУ стане більше і не факт, що старих: в Іспанії почались навчання нової групи зенітників

ЗРК Patriot ЗСУ

Окремо президент наголосив на дуже складній ситуації на Донецькому напрямку, де зараз точаться надважкі бої, і де окупанти кидають всі сили на те, щоб оточити Авдіївку, використовуючи для цього увесь свій наявний арсенал — від "м’ясних штурмів" до авіаційних бомб тощо.

Разом з тим, президент заявив, що у питанні оснащення України системами протиповітряної оборони є прогрес, і що інформація про потреби України у цих засобах захисту озвучена усім тим країнам, що мають на озброєнні системи протиповітряного захисту.

БПЛА
Рашисти почали фарбувати свої "Шахеди" у чорний, щоб їх було важче помітити вночі

З нещодавніх новин — Україна вже отримала на озброєння четвертий зенітний ракетний комплекс IRIS-T SLM, а взимку очікується на передачу нового ЗРК Patriot від Німеччини.

Окремо Зеленський оголосив про посилення "дуже потужною ППО" Одеської області, по якій окупанти останнім часом здійснюють інтенсивні регулярні атаки передусім тими ж дронами-камікадзе. Як відзначив президент, про посилення протиповітряної оборони Одещини вже домовилися з партнерами.

Читайте також: У спробі зберегти великі десантні кораблі у РФ почали на них встановлювати сухопутні ЗРК "Тор"