xcounter
#

ЗСУ вже використовують ізраїльський радар RADA ieMHR: як далеко він побачить безпілотник чи винищувач

9043
RADA ieMHR. Фото: DRS RADA Technologies
RADA ieMHR. Фото: DRS RADA Technologies

В Україну прибули перші три радари попередження ракетних ударів RADA ieMHR, які були закуплені у рамках волонтерської ініціативи від литовської організації

У мережі засвітилося фото, яке свідчить про таке – Збройних Сил України вже використовують радари від ізраїльської компанії DRS RADA Technologies – ці системи були закуплені для України литовською волонтерською організацією Blue/Yellow у рамках компанії RADAROM!

Фото радара опублікував у своєму акаунті у Twitter ізраїльський волонтер Натан Флаєр, який також брав участь у закупівлі цих систем – передача цих радарів свідчить про те, що Ізраїль офіційно дав згоду на закупівлю цих систем для ЗСУ.

Читайте також: Як Ізраїль намагався знищити ворожі Ту-16 з ракетами, і чи підійде Україні цей досвід зараз

Це вперше, коли ці радари помічені в Україні, водночас декілька днів тому, а саме у четвер, 4 квітня, в організації Blue/Yellow повідомили про те, що ЗСУ отримали перші три радари і вони вже працюють. Всього. ж Україна отримає 16 таких радарів, з яких чотири – у мобільній, і ще 12 – у стаціонарних версіях.

радар RADA DRS RADA Technologies
Фото: DRS RADA Technologies

Багатоцільовий радар Hemispheric ieMHR – це тактична РЛС, призначена для виявлення різних цілей (визначення їхнього положення та висоти) – від невеликих безпілотників до мінометів, літаків і ракет.

Наприклад, розробник декларує, що нано-БПЛА він може виявляти на відстані 10 км, середні БПЛА – 45 км. Гелікоптери 45 км, винищувачі – на відстані 65 км (низьколетючі – 35 км), важкі транспортні літаки – 100 км.

Легкі та середні міномети чи ракети малої дальності – до 10 км, важкі міномети – 12 км, інші ракети – 14 км. Людину цей радар побачить на відстані у 20 км, транспортні засоби та середні машини – 45 км, великі машини – 80 км.

Читайте також: Як Ізраїль продає країнам НАТО зброю, котру не має на озброєнні ЦАХАЛ, і в чому тут "підвох"