xcounter
#

Україна просить для захисту від рашистів комплекс SAMP/T: які його особливості

25446
Розгортання ЗРК SAMP/T, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Розгортання ЗРК SAMP/T, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Які країни мають такий комплекс, скільки батарей і скільки ракет до них встигли виготовити за останні 20 років

Під час виступу на саміті G7 два тижні назад президент України Володимир Зеленський просив зокрема Францію та Італію, щоб ті надали для посилення протиповітряної оборони нашої країни свої зенітно-ракетні комплекси SAMP/T. Т

им більш, що такі комплекси за своїми характеристиками здатні прикривати критичну інфраструктуру від балістичних та крилатих ракет. Які особливості мають ці ЗРК, що необхідні для посилення захисту неба України – розповідає АрміяInform в окремій публікації.

Читайте також: Є перший потужний ЗРК з Європи, на черзі – SAMP-T
Розгортання ЗРК SAMP/T, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Автори публікації пишуть, що Італія та Франція прийняли на озброєння комплекс SAMP/T ще в 2005-2006 роках. І що протягом 2006-2014 років обидві країни 18 батарей та 1400 ракет до нього.

Зараз французькі та італійські зенітники використовують SAMP/T в модифікації Block 1, що дозволяє боротись із балістичними ракетами з дальністю до 600 км (під таке визначення підпадає зокрема балістична ракета до ОТРК "Искандер"). "На підході" - модифікація Block 2, яка має боротись з ракетами із дальністю стрільби до 2000 км.

Розгортання ЗРК SAMP/T, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Комплекс SAMP/T складається з таких елементів – радіолокаційна станція Thompson-CSF ARABEL кабіна бойового управління (FCU) та до 6 самохідних пускових установок вертикального старту з пусковими модулями на 8 зенітних ракет Aster-30.

Зенітна ракета Aster-30 має стартову масу в 510 кг, зокрема масу БЧ в 20 кг, та максимальну швидкість польоту до 1400 м/с. Ці характеристики дозволяють комплексу SAMP/T знищувати ворожі літаки на дальності від 3 км до 100 км та балістичні ракети на дальності від 3 км до 25 км, висота ураження – до 25 км. Всі 8 ракет Aster-30 можуть бути відстріляні в одному залпі лише за 10 секунд.

Наведення відбувається за комбінованою схемою: на більшій частині траекторії використовується командно-інерційна система, на кінцевій ділянці польоту – самонаведення від активної радіолокаційної ГСН. Бойова частина – уламково-фугасна, тип підривача – неконтактний, із запрограмованою затримкою.

Бойова робота комплексу SAMP/T, ілюстративна інфографіка з відкритих джерел

В свою чергу, РЛС Thomson-CSF ARABEL може виявляти цілі на дальності, за різними джерелами, без зазначення ЕПР цілі, 80-100 км, одночасно виявляти до 130 цілей та одночасно "працювати" по 10 повітряним цілям.

Стверджується, що батарея ЗРК SAMP/T може одночасно обстрілювати до 16 повітряних цілей, і при цьому самохідні пускові установки можуть знаходитись на дистанції до 10 км від FCU (кабіни бойового управління). Цей комплекс також може інтегруватись разом з іншими ЗРК в єдину систему протиповітряної оборони.

Якщо Франція чи Італія (або й обидві країни спільно) таки ухвалять рішення про передачу, зенітно-ракетний комплекс SAMP/T може стати суттєвим посиленням системи захисту неба над Україною.

Пуск зенітної ракети Aster-30 із комплексу SAMP/T, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Німецька РЛС TRML-4D від Hensoldt: чому це не просто радар для ЗСУ та скільки їх отримає Україна