Зокрема, виконавчий комітет оборонної промисловості Туреччини вирішив приступити до першого етапу серійного виробництва легкого штурмовика HÜRJET.
Літак HÜRJET є результатом реалізації проекту створення навчально-тренувального літака та легкого штурмовика, який був запущений у 2017 році компанією Turkish Aerospace Industries (TAI). Очікується, що він здійснить свій перший політ у 2023 році.
Читайте також: В Туреччині показали нову безпілотну авіаційну ударну систему для застосування 81 мм боєприпасів Togan (відео)
Так, проект HÜRJET передбачає створення для потреб турецьких ВПС вітчизняного надзвукового реактивного навчально-бойового літака для заміни існуючого парку навчально-бойових літаків Т-38М. Літак планується використовувати з початку 2030-х рр. для підготовки пілотів перспективних винищувачів F-35A і TF-X, а також в якості легкого штурмовика при здійсненні ближньої авіаційної підтримки з використанням озброєнь, встановлених на винищувачах F-16C/D турецьких ВПС.
В даний час на озброєнні ВПС Туреччини перебувають 68 навчально-тренувальних літаків Т-38М, які використовуються на військово-повітряній базі в Ізмірі для підготовки пілотів турецьких винищувачів F-16. Передбачається, що HÜRJET зможе використовуватися і в якості повітряної мішені під час бойових навчань.
Повідомлялось, що на HÜRJET раніше планувалось встановлювати реактивні двигуни АІ-222, розроблені українським ДП "Івченко-Прогрес".
Також повідомляється, що на засіданні вирішувалися різні питання по проектах різноманітних повітряних, військово-морських платформ, наземних систем, комунікаційно-інформаційних систем, боєприпасів та ракет, обладнання, модернізації, логістики, кібербезпеки та штучного інтелекту.
Комітет наголосив на важливості "одомашнюання" всіх видів технологій, які імпортує країна, зазначивши, що зусилля в цьому напрямку будуть підтримуватися.
Defense Express раніше повідомляв про план побудови турецьких корветів класу Ada для України, а також подробиці оснащення турецьких корветів класу Ada для Військово-морських сил ЗС України, перший з яких мають побудувати до 2023 року.
Раніше в Defense Express також провели аналіз того чому Україна та Туреччина приречені на збройову дружбу.
Читайте також: Україна отримала систему бойового управління, що використовують ВМС Туреччини