Портал The Drive пише, що зараз збройні сили США були мусили "приземлити" своїх 46 винищувачів п’ятого покоління F-35. При цьому мова про усі роди військ – військово-морські сили, Корпус морської піхоти та військово-повітряні сили.
Причина – як виявилось, теплозахисне покриття на лопатях роторів турбіни двигуна зношується швидше, аніж очікувалось, через що по суті вийшли із строю 15% усього флоту F-35.
Читайте також: В РФ несподівано анонсували показ клону F-35 на авіасалоні МАКС-2021: детальний огляд презентаційного відео
В теорії, американські військові розуміли, що така проблема може трапитись. Сервіс літакам F-35 надає Центр технічного обслуговування на базі "Тінкер" в штаті Оклахома.
Про недостатню "пропускну здатність" цього сервісного центру було відомо. Але розрахунки показували, що "приземлитись" із-за недоліків двигуна мали би максимум 6% флоту F-35. Перспективи невтішні – до 2022 року "приземлитись" можуть усі 20% від наявних F-35.
Вирішення цієї проблеми – в руках обох сторін. Центр на базі "Тінкер" уже почав "прискорювати" свої регламентні процедури з тим, щоб скоротити цикл робіт по одному двигуну від 200 днів до 122 днів.
В свою чергу, розробник силової установки - компанія Pratt & Whitney – заявила, що працює над створенням технології апаратної модифікації лопатей двигуна.
Втім, автори порталу The Drive вирішили нагадати, що F-35 міг отримали альтернативну силову установку - General Electric / Rolls-Royce F136, роботи по якій були припинені в 2011 році на стадії готовності 80%.
І також – вирішили підкреслити, що можливо для F-35 потрібно таки створити силову установку, яка буде менш ресурсозатратна при обслуговуванні.
Читайте також: Ізраїльська система "Залізний купол" ледь не збила свій же винищувач F-15 під час нещодавньої операції "Страж стін"