Командир артилерійської батареї 2-го механізованого батальйону 67-ї ОМБр Віталій з псевдо "Кузен" в коментарі виданню АрміяInform розповів, як його батарея використовує на полі бою американські 105-мм артилерійські системи M119.
Ці гаубиці наші бійці використовують для підтримки піхотинців ЗСУ. "Стримуємо бажання орків йти вперед", – каже "Кузен". Серед цілей – техніка ворога, зокрема міномети, ну і звичайно піхота тощо – за потреби, наприклад, гаубиця може відпрацювати по снайперу ворога, який засів у будівлі, щоб він не "турбував" наших військових.
Читайте також: Рашисти випустили рекордну кількість дронів-камікадзе Shahed по Україні, понад 96% безпілотників знищено
Попри те, що російські БПЛА часто "полюють" за нашою артилерією, розрахунки гаубиць M119 працюють фактично цілодобово. Дані про цілі від операторів вже українських БПЛА передаються на КСП артилерійської батареї, і менш як за 90 секунд координати отримують вже безпосередньо командир гаубиці, розповідає командир гармати Євгеній на псевдо "Юджин".
Як розповідає Євгеній, гаубиця M119 доволі легка, можна транспортувати за допомогою "Хамві". Стріляє не гучно, зі ствола виходить тільки дим, тому російським БПЛА важче знайти таку ціль. Дальність стрільби становить до 11 км, бійці вражали нею ціль на відстані 10860 метрів, розповідає Юджин.
Командир дрона має планшет, на який передається відео з району ураження цілі – це дозволяє одразу бачити результат роботи розрахунку гаубиці. "Найефективніше наше ураження – це коли окупанти зайшли в гараж і закрили двері. Саме в цю мить ми накрили його вогнем", – розповідає "Юджин".
Про витрати "Юджин" розповідає таке – коли гаубиці підтримували дії піхотинців ЗСУ на Бахмутському напрямку до за добу могли випускати до 250 боєприпасів. Наразі темп стрільби за день становить 30-40 пострілів – бо ворог "висовується не надто активно", але за потреби темп стрільби можна швидко наростити.
Читайте також: Новітній Leopard 2A8 за понад 32 млн показали на виставці, німці хочуть замінити відправлені в Україну танки