xcounter
#

Скільки ракет до "Іскандерів" та крилатих "Калібрів" ще залишилося у Росії (кількісні оцінки)

Момент пуску балістичної ракети ОТРК "Іскандер", ілюстративне фото з відкритих джерел
Момент пуску балістичної ракети ОТРК "Іскандер", ілюстративне фото з відкритих джерел
265834

Станом на кінець квітня кількість ракет до цих зразків у армії ерефіі зменшилась до критичного рівня та не перевищує 40% від довоєнних показників.

Росія останнім часом активізувала використання високоточних ракет для нанесення ударів по цивільній та військовій інфраструктурі України. Одне з завдань, яке ставить перед собою ворог - ускладнення надання військово-технічної допомоги Україні з використанням залізничних шляхів сполучення. Також Кремль, як і Третій Рейх у Другій світовій війні постійними ракетними атаками намагається тероризувати цивільне населення.

Пускова установка комплексу "Искандер"

З 24 березня по території України було випущено понад 1950 ракет різних класів (за повідомленням Пентагону від 29 квітня).

Читайте також: ОТРК "Іскандер": всі "надздібності" з категорії шоу-зброї

ЗС Росії з початку війни з Україною використовують для ударів по наших військових та цивільних об'єктах високоточні балістичні та крилаті ракети (БР та КР) сухопутного, морського та повітряного базування, у т.ч. тактичні (ТР, до 150 км), оперативно-тактичні (ОТР, до 500 км), а також меншої дальності (РМД, 500-1000 км) та середньої дальності (РСД, 1000-5500 км).

Кремль застосовує проти України ОТРК "Искандер", фото ілюстративне

За оцінками Пентагону, на сьогодні у ЗС Росії ще залишилося до 50% того, що вони зібрали до вторгнення за усіма зразками високоточних озброєнь.

ПУ ОТРК "Искандер-М"

Проте скільки це у конкретних цифрах? Зокрема, стосовно найбільш сучасних розробок у арсеналі РФ - крилатих ракет морського базування типу "Калибр" та балістичних ракет для ОТРК "Искандер".

За оцінками Defense Express, на основі аналізу власних та закордонних баз даних, а також опитування низки профільних експертів, можемо стверджувати, що активне застосування агресором ракетного озброєння для завдання ударів по цілях на території України призвело до вичерпання більшої частини крилатих ракет морського базування типу "Калибр" та балістичних ракет для ОТРК "Искандер".

Станом на кінець квітня кількість ракет зазначеного типу зменшилась до критичного рівня та не перевищує 40% від довоєнних показників. А саме - у армії ерефії залишилось не більше 200 балістичних ракет типу 9М723 для ОТРК "Искандер-М". До активної фази на 24 лютого вони мали близько 900 таких ракет.

ОТРК 9К720 "Искандер-М" застосовують як балістичні ракети 9М723 так і крилаті ракети 9М728. БР 9М723: дальність 480 км, стеля 50 км, швидкість 6,3М, перевантаження 20-30G, наведення інерційне + оптична ГСН, КВВ 5-10 м, БЧ 480 кг. БР 9М723 не можна перехопити – вона маневрує, малопомітна, використовує хибні цілі та засоби РЕБ. КР 9М728: дальність 490 км, мінімальна висота польоту 6-7 м, швидкість 0,7-0,8 м, КВВ 5 м, БЧ 480 кг.

Стосовно крилатих ракет морського базування типу 3М-14 "Калибр" , то їхня кількість у арсеналі ерефії складає орієнтовно 350 ракет - з приблизно 500 ракет, які були вироблені російською "оборонкою" та накопичені ворогам на початок широкомасштабної агресії.

Під час пуску високоточної крилатої ракети "Калибр"

Виходячи з поточного стану російського ОПК та враховуючи запроваджені західні санкції, можна прогнозувати, що для відновлення запасів ракет типів "Искандер" та "Калибр" до довоєнного рівня російській промисловості необхідно близько трьох років безперервної роботи.

Також варто пам’ятати, що ОТРК – суто наступальні, створені під застосування ядерної зброї, їх ефективність в неядерному спорядженні – нижча, ракета з неядерною БЧ летить лише на 300 км. Ця зброя починає війну, але не закінчує.

Наявні у рф складські запаси імпортних деталей та компонентів дозволяють російській промисловості продовжувати виробництво ракет не довше трьох місяців, після чого на зазначену галузь виробництва очікує криза.

Пускова ОТРК "Искандер" з двома балістичними ракетами, фото ілюстративне

Але пам'ятаймо - навіть десять ракет у арсеналі ворога це загроза, яка має бути мінімізована за рахунок розвиток та посиленням нашої протиповітряної та протиракетної оборони.

Читайте також: Чим загрожують Україні російські ракетні комплекси "Искандер-М" та як з ними боротися (частина 1)