xcounter
#

Що за португальський БПЛА AR3 отримає Україна і чи може він неочікувано бути аж з Нігерії

9287
AR3, фото Tekever
AR3, фото Tekever

Португальска компанія Tekever підтвердила, що постачатиме Україні свої БПЛА

Нещодавно британське оборонне відомство у своєму акаунті у Twitter опублікувало повідомлення, в якому зокрема відзначається таке – що перший раунд поставок обладнання для ЗСУ, яке фінансується Міжнародним фондом Об’єднаного Королівства (що був запущений влітку минулого року), має бути виконаний у липні цього року. Як звернули увагу у Defense News, на відео, опублікованому на офіційному акаунті Міноборони Великої Британії, можна побачити британський Malloy T150 від Malloy Aeronautics, голландський DeltaQuad Pro і данський Astero ISR від Nordic Wing.

Читайте також: У Португалії заявили, що не мають "зайвих" літаків для ЗСУ: що є в активі цієї країни

Разом з тим, там також є два неідентифіковані безпілотні літальні апарати, і як підтвердили виданню представники компанії Tekever, що в Португалії, один з цих безпілотників – це їхній дрон вертикального злету та посадки AR3.

Безпілотний літальний апарат AR3 – це невеликий за розмірами дрон, призначений для розвідувальних місій на підтримку як наземних, так і морських операцій, а можливості вертикального злету та посадки як додають гнучкості у розгортанні цього БПЛА.

Tekever AR3
Фото Tekever

Безпілотник має розмах крил довжиною 3,5 м і довжину у 1,9 м. Маса безпілотника – 25 кг, корисне навантаження – 4 кг. У версії з вертикальним злетом і посадкою тривалість перебування у повітрі – до 8 годин, при пуску з катапульти – до 16 годин. Максимальна висота – 3600 м над рівнем моря, радіус зв’язку – 100 км, крейсерська швидкість – 75-90 км/год.

Безпілотник сьогодні експлуатується збройними силами двох країн – Португалії та Нігерії, і тому маркування NAF 167, яке використовується саме для нігерійських БПЛА, змушує поставити питання про те, звідки ж можуть бути поставлені дрони.

Втім, судячи з усього, кадри просто були взяті для наочної демонстрації. Так, у коментарі Defense News заступник радника з питань оборони Верховного комісаріату Нігерії у Великобританії майор М.С. Мухаммед зауважив, що Нігерія дійсно закупила декілька португальських безпілотників, але "жоден з них у жодній з форм не було передано в дар Україні чи будь-якій іншій країні".

Читайте також: Що за вертольоти Португалія дає Україні, і чи можна їх використати проти рашистів