xcounter
#

Рашисти застосували ракети-"літаючі вагони" для удару по Кременчуцькому НПЗ

235161
Пуск крилатої ракети Х-22 із бомбардувальника Ту-22М3 рашистів, ілюстративне фото довоєнних часів
Пуск крилатої ракети Х-22 із бомбардувальника Ту-22М3 рашистів, ілюстративне фото довоєнних часів

Неймовірно, але саме по цьому заводу влучило найбільше ворожих ракет за весь час війни

Учора орки завдали черговий ракетний удар по Кременчуку в Полтавській області, рашисти випустили по цьому місту одразу 12 крилатих ракет, із яких до восьми КР знову влучило в Кременчуцький нафтопереробний завод.

Як стало відомо Defense Express із власних джерел, для виконання цього удару росіяни використали зокрема чотири крилаті ракети повітряного базування типу Х-22, які були випущені з бомбардувальників Ту-22М3 у небі над Курскою областю РФ, тобто – на максимальну дальністю пуску в 600 км. Точний тип інших восьми КР, які вчора були випущені по Кременчуку, нам лишається невідомим.

Читайте також: Рашисти для ударів по Україні вперше застосували радянські крилаті ракети Х-22
Рашистський Ту-22М3 з крилатими ракетами Х-22, ілюстративне фото з відкритих джерел

У відкритих джерелах можна знайти згадку, що ракети типу Х-22 отримали глузливе прізвисько "літаючий вагон" за свою архаїчність, зокрема за надмірні габарити – довжина фюзеляжу в 11 метрів, і також завелике кругове відхилення від цілі аж в 300 метрів.

Загрозливою цю ракету роблять надзвукова швидкість (близько 3 Мах) та маса БЧ в майже 1 тонну.

Рашистська крилата ракета Х-22, ілюстративне фото довоєнних часів

Бити ракетами Х-22 по Кременчуцькому НПЗ в рашистів був лише один мотив – ускладнити відбудову заводу, який уже тричі зазнавав ракетних ударів, 2 квітня, 25 квітня та 12 травня. Стратегічне значення цього заводу для економіки України показує наступна цифра – в 2021 році Кременчуцький НПЗ виробив понад 1 млн тонн пального, і це було мінімум 15% всього ринку нафтопродуктів в нашій країні (включаючи оборонні закупівлі, потреби транспорту та агросектору).

У відкритих джерелах є інформація, що за час війни по Кременчуцькому НПЗ влучило аж 23 ракети в ході трьох нальотів. Якщо це так, то цей об’єкт тримає сумне "антилідерство" за кількістю ракет, яких орки вгатили лише в одну ціль.

Рашистський Ту-22М3 з ракетами Х-22, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: РФ вперше ударила по Україні ракетами Х-32 із Ту-22М3, рашистам примарився "авіаносець НАТО"