xcounter
#

Рашисти для ударів по Україні вперше застосували радянські крилаті ракети Х-22

114943
Рашистський Ту-22М3 з ракетами Х-22, ілюстративне фото довоєнних часів
Рашистський Ту-22М3 з ракетами Х-22, ілюстративне фото довоєнних часів

Раз окупанти почали використовувати настільки застарілі ракети, значить у них справді вичерпуються "Калібри" та "Іскандери". Тим більш, що в радянської Х-22 удвічі потужніша боєголовка

Із власних джерел Defense Express стало відомо, що цієї ночі орки вперше за час війни застосували для ударів по Україні радянські крилаті ракети повітряного базування Х-22, які застосовуються із стратегічних бомбардувальників типу Ту-22М3.

Відомо, що рашисти застосували до шести ракет Х-22 по об’єктам в містах Донецької області, що знаходяться в прифронтовій зоні. Інші деталі – невідомі.

Читайте також: Скільки ракет до "Іскандерів" та крилатих "Калібрів" ще залишилося у Росії (кількісні оцінки)
Крилата ракета Х-22 підвішена під ворожий Ту-22М3, ілюстративне фото довоєнних часів

Радянські крилаті ракети Х-22 вироблялись ще у 1960-1970-х роках, із-за своєї моральної застарілості стали складні та небезпечні в експлуатації. Тому й до початку війни, за відкритими джерелами, лежали у рашистів на складах зберігання. Хоча формально і лишались на озброєнні ЗС РФ.

Чи виконували росіяни тренувальні пуски Х-22 із своїх Ту-22М3 – даних нема. Як можемо судити за багаточисельними фотографіями, самі кремлівські пропагандони позиціонували свої Ту-22М3 саме як бомбовози, а не ракетоносці.

Бомбовоз Ту-22М3, фото зразка 2018 року від пропагандонів Міноборони РФ

Сама тактика бити крилатими ракетами стратегічного призначення (КР Х-22 в радянський час створювалась для ураження авіаносців ВМС США) виглядає специфічною.

І тут першою спадає думка, що так рашисти намагаються відтворити практику Союзників зразка 1944 року під час Другої світової війни, коли стратегічні бомбардувальники використовувались для ударів зокрема по об’єктам в прифронтовій зоні.

Рашистська крилата ракета Х-22, ілюстративне фото довоєнних часів

Точна кількість ракет Х-22 у розпорядженні рашистів – невідома із зрозумілих причин. Але сам факт застосування настільки застарілих крилатих ракет може свідчити про те, що в орків справді вичерпуються запаси ракет комплексів "Искандер" та "Калибр", і відновити запаси цих КР через санкції Заходу самим росіянам видається неможливим.

Тим більш, що у Х-22 є вагома в усіх сенсах перевага перед ракетами "Искандер" та "Калибр" - маса бойової частини удвічі більша, та може сягати 1 тонни.

Рашистський Ту-22М3 з ракетами Х-22, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: РФ вперше ударила по Україні ракетами Х-32 із Ту-22М3, рашистам примарився "авіаносець НАТО"