xcounter
#

​Нова українська ракета "Тайфун-1" здійснила постріл на максимальну дальність (фото)

10428
Пуск "Тайфун-1"
Пуск "Тайфун-1"

Реактивний снаряд "Тайфун-1" призначений для озброєння реактивних систем залпового вогню "Град", "Верба" та "Берест"

Реактивний снаряд "Тайфун-1", який розроблено ДержКБ "Південне", здійснив постріл на максимальну дальність. Попередні випробування відбулись у рамках масштабних ракетних тестувань, які проходять у Одеській області, повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

Тайфун-1
"Тайфун-1" має дальність пострілу у 40 км

"Тайфун-1" має збільшену удвічі, у порівнянні із звичайним реактивним снарядом для "Граду", дальність стрільби: 40 км проти 20. Водночас осколково-фугасна бойова частина залишилась без змін - 18,4 кг.

Читайте також: ​"Нептун" здійснив пуск в умовах максимально наближених до бойових
Тайфун-1 ТТХ
ТТХ "Тайфун-1"

Цей реактивний снаряд призначено для озброєння всіх 122-мм реактивних систем залпового вогню, які вже знаходяться на озброєнні Збройних Сил України та знаходиться на стадії розробки. Мова йде про БМ-21 "Град" та новітні РСЗВ "Верба" та "Берест".

Судячи з фото, для фіксації параметрів польоту ракети використовувався надсучасний балістичний радар від компанії Weibel, який дозволяє відслідковувати траєкторію польоту та здійснювати відеофіксацію завдяки оптичним та тепловізійним камерам.

балістичний радар
Балістичний радар від компанії Weibel

Перші пуски "Тайфун-1" відбулись у 2019 році, коли був здійснений пуск на мінімальну відстань. що дозволило перевірити роботу нового реактивного двигуна снаряду.

Тайфун-1
Перший пуск "Тайфун-1" у 2019 році

Варто зазначити, що раніше в Україні не виготовлялися реактивні снаряди навіть старого зразка. Розробка та опанування виробництва цих боєприпасів було налагоджено у КБ "Південне".

Фахівці підприємства також працюють над створенням реактивних снарядів більших калібрів 220-мм "Тайфун-2" для РСЗВ "Ураган" та 300-мм "Тайфун-3" для "Смерчів". Окрім того, робота йде і над створенням високоточної версії "Тайфун-1".

Читайте також: ​БТР-3 "засвітився" на навчаннях з наступу Морської піхоти України