xcounter
#

​Морська піхота США об’єднає крилату ракету та наземний дрон

1676
Naval Strike Missile наземного базування
Naval Strike Missile наземного базування

Проект з назвою NMESIS отримав найвищий пріорітет

Корпус морської піхоти США розпочав реалізацію плану інтеграції крилатої ракети та наземного дрону. Проект має назву NMESIS (Navy/Marine Expeditionary Ship Interdiction System), що можливо прочитати також, як "Немезида" - давньогрецька богиня долі та уособлення кари богів.

Оголошено, що NMESIS отримав найвищий пріоритет у програмі переозброєння американських морпіхів. Його реалізація має забезпечити контроль силами морської піхоти над береговою територією та дати можливість знищення цілей на землі. Орієнтовний початок експлуатації системи запланований на 2021 рік.

Читайте також: З 26 по 30 травня на полігоні ЗСУ "Алібей" пройдуть випробування комплексу РК-360МЦ "Нептун"
Naval Strike Missile
Naval Strike Missile від Kongsberg Defence System

У якості засобу ураження, станом на сьогодні, розглядається крилата ракета Naval Strike Missile від норвезької компанії Kongsberg Defence Systems, яка може знищувати, як кораблі противника, так і наземні цілі. Також не відкидається, використання ракет від інших виробників.

Головна особливість Naval Strike Missile - малопомітність. Ракета має інфрачервону головку самонаведення, яка використана замість традиційної радіолокаційної ГСН, що дозволяє здійснювати пошук цілі у пасивному режимі. Окрім того Naval Strike Missile виконана із широким використанням стелс-технологій. Водночас ракета вміє самостійно ставити радіоперешкоди та сліпити радари противника.

Дальність польоту ракети складає до 180 км, політ на маршевій ділянці виконується завдяки інерціальній системі та супутниковій навігації. Вага ракети становить лише 407 кг зі стартовим прискорювачем, довжина до 4 метрів, а розмах крил - 1,4 метра.

JLTV ROGUE Fires - наземний дрон, який розробляється американською компанією Oshkosh у рамках створення наземного транспорту на заміну HMMWV. У 2005 році компанія виграла тендер на постачання бронеавтомобіля L-ATV до армії США. Вважається, що саме на базі цієї машини і буде створено наземний дрон.

L-ATV
L-ATV від Oshkosh

Цікаво, що L-ATV є автомобілем з гібридною силовою установкою, що складається з 6,6-літрового дизелю та електрогенератору на 70-120 кВт, який не тільки дозволяє економити паливо, але і "віддавати" електроенергію для живлення інших об’єктів.

L-ATV побудований за схемою 4х4, здатний розганятися до 110 км/год, має високу прохідність та базовий рівень бронезахисту STANAG 4569 lvl 2. Вантажопідйомністьмашини складає до 2300 кг у двомісному варіанті. А у безпілотному варіанті, завдяки економії на броньованій кабіні для екіпажу, може сягнути 3000 кг, що достатньо для розміщення пускової установки з ракетами типу Naval Strike Missile.

JLTV ROGUE Fires
Концепт JLTV ROGUE Fires
Читайте також: Лукашенку показали нові ракети, "щоб не ставати перед росіянами на коліна"