xcounter
#

Як ЗСУ з доволі рідкісного трофея нищать російське військо

16260
Фото – АрміяInform
Фото – АрміяInform

Українські військові використовують трофейну Д-20, щоб відправляти 152-мм "подарунки" окупантам

Сили оборони України мають у своєму активі сотні зразків трофейного озброєння російського окупаційного війська й активно використовують його на полі бою – в одному з матеріалів видання АрміяInform розповідає, як наші військові нищать ворога за допомогою трофейної 152-мм гармати-гаубиці Д-20.

Деталі про роботу трофейної зброї розповідає командир з позивним "Бармен". Трофейна гармата-гаубиця працює на півдні, на Херсонському напрямку. "Тиждень видався продуктивний – три склади з БК та скупчення особового складу ворога, тому настрій у підрозділі піднесений", – розповідає "Бармен" про роботу Д-20.

Читайте також: На озброєнні ЗСУ має з’явитися ще одна 155-мм САУ, і це турецька T155 Firtina
Д-20 гармата-гаубиця
Всього ЗСУ мають у своєму активі як мінімум дві трофейні Д-20, фото – АрміяInform

Загалом цілями для цієї гаубиці є як скупчення броньованої та автомобільної техніки ворога, так і бліндажі та жива сила російського окупаційного війська, відзначає командир гармати.

Водночас у контексті такої новини варто відзначити ось що – російська гаубиця Д-20 насправді є як доволі рідкісною ціллю, так і рідкісним трофеєм, такий висновок випливає із даних порталу Oryx.

Д-20
Трофейна Д-20 в руках ЗСУ, фото – АрміяInform

Бо з початку повномасштабного вторгнення в Україну окупанти всього втратили 13 своїх 152-мм гармат-гаубиць Д-20, з яких знищено чи пошкоджено – 11 одиниць.

І відповідно – згідно з даними з відкритих джерел, за якими збирають інформацію в Oryx – станом на сьогодні у розпорядженні Сил оборони України є всього дві трофейні Д-20.

Одна з трофейних Д-20

Як відзначається, обидві були взяті як трофей восени 2022 року – одна у вересні, і ще одна у жовтні.

Раніше Defense Express розповідав, як Сили оборони України в ефективній контрбатарейній боротьбі методично викошують артилерію армії РФ.

Читайте також: У ЗСУ показали влучні удари високоточного "дробовика командира" по САУ та РСЗВ рашистів