xcounter
#

Французькі тепловізори на танках агресора: невже знову...

Цей танк, що доїхав до України, може бути з французькими компонентами
Цей танк, що доїхав до України, може бути з французькими компонентами
250093

"Французьке устаткування, що було використане під час вторгнення в Україну (Francuski sprzęt wykorzystywany w trakcie inwazji na Ukrainie). Під такою назвою вийшов матеріал у польському профільному виданні Defenсe24. Отже, про що йдеться і чому це, м'яко кажучи, дратує...

Франція вже давно продає Росії військове обладнання. Це не є секретом. Разом з тим, після 2014 року - коли Росія загарбала Крим, ситуація мала змінитися. Тим більше, що таж Франція скасувала угоду з РФ на постачання своїх доків-вертольотносців - як приклад жорсткого обмеження військово-технічної співпраці з агресором.

Т-72Б3
Знищений під Маріуполем танк Т-72Б3, який є основним бойовим танком армії РФ.

Проте це, як виявляється, лише одна сторона медалі. Видання Defenсe24 у своїй публікації посилається на звіт французьких установ, що був направлений на розгляд парламенту згідно встановлених у цій країні процедур.

Читайте також: Рахунок йде на сотні: трофейні російські танки приводять до бойового стану і передають ЗСУ (нові подробиці)

З огляду на цей звіт, стверджєуться про виконання контрактів для Кремля наприкінці 2019 та на початку 2020 року, через шість років після вторгнення до Криму та у період, коли дві країни брали участь у Нормандському форматі врегулювання конфлікту в Україні.

Російський танк, що змінив власника і тепер воює проти агресора
Російський танк, що змінив власника і тепер воює проти агресора

"Закуплене обладнання (наприклад, оптоелектроніка, авіоніка) дозволило Володимиру Путіну модернізувати парк винищувачів та бойових гелікоптерів, а також танків, що використовуються у війні в Україні", стверджує Defenсe24 на підставі оприлюдненого звіту.

танк РФ
Армія РФ модернізувала радянські танки з застосуванням французьких складових

Основними постачальниками обладнання були дві французькі компанії, Thales та Safran, основним акціонером яких є держава. Експорт до Росії в основному стосувався тепловізійних камер, призначених для оснащення російських танків, а також навігаційних систем та інфрачервоних детектори для винищувачів та бойових вертольотів ВКС Росії.

Су-30СМ
Оразу два рашистських Су-30СМ днями були збиті на Одещині, виконати злочинні накази вони не встигли

У звіті, поданому французькому парламенту, зазначено суму, отриману від продажу озброєнь. У період із 2015 по 2020 рік росіяни заплатили французьким збройовим компаніям 152 мільйони євро.

"Тепловізійні камери Catherine FC французької компанії Thales використовувалися під час конфлікту на Донбасі у 2014 році. Тепер, через 8 років, французька техніка знову підтримує росіян у вторгненні в Україну. Є навіть звинувачення у тому, що російські танки мали висококласні тепловізійні камери та використали їх під час атаки на атомну електростанцію у Запоріжжі. Крім того, обладнання пішло на танки Т-80 та Т-90, які також зараз використовуються в Україні.

Т-80БВМ - модернізація Т-80 за аналогією з Т-72Б3
Т-80БВМ - модернізація Т-80 за аналогією з Т-72Б3

В останні роки французькі компанії постачали, зокрема, навігаційні системи для винищувачів Су-30, які проводили операції в Сирії, а також завдають авіаударів на південному сході України.

Крім того, ці системи знайшли своє застосування на винищувачах МіГ-29. Важливе значення мають системи інфрачервоної візуалізації від Safran, які знайшли своє застосування на вертольотах Ка-52, що ведуть операції в Україні", наголошують у Defenсe24.

Ка-52, бортовий номер - RF-13409
Ка-52: у польоті і на український землі. Долітався...

Знищений Ка-52 рашистів

Прес-секретар міністерства збройних сил Франції відреагував на повідомлення про дані зі звіту щодо продажу високотехнологічних компонентів до Російської Федерації. Вона сказала, що у доповіді, поданій парламенту у 2021 році, насамперед йдеться про поетапне скорочення продажів зброї до Росії з 2014 по 2020 рік - до нуля. Було наголошено, що йшлося про виконання контрактів, укладених ще до анексії Криму.

Франція нині є третім експортером зброї у світі. За останніх п'ять років країна збільшила свої продажі більш ніж на 50%.

Маневри відбувались у Середземному морі
Десантні кораблі Франції типу "Містраль".

Слід зазначити, що з 1 серпня 2014 року діє ембарго на постачання зброї до Росії, запроваджене Європейським союзом. Це сталося внаслідок подій у 2014 році – анексії Криму, створення самопроголошених Донецької народної республіки (ДНР) та Луганської народної республіки (ЛНР), а також збиття Боїнга-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, коли загинуло 298 людей. Крім того, у 2015 році, під тиском низки країн ЄС та США, тодішній президент Ф. Олланд скасував продаж Росії двох десантних кораблів типу "Містраль".

Читайте також: У бій кинуте усе, та воно горить: аналіз втрат російського агресора