xcounter
#

F-16 допоможе "ветеранам" A-10 захищати від Ірану нафтові танкери

2968
Всі фото – U.S. Air Force
Всі фото – U.S. Air Force

Рішення було прийнято після того, як на початку місяця Іран намагався захопити два нафтові танкери

Повітряні Сили США залучили свої багатофункціональні винищувачі F-16, щоб посилити захист нафтових танкерів у районі Перської затоки з метою стримання Ірану від захоплення цих суден – винищувачі служби у виконанні завдання приєдналися до штурмовиків A-10, які вже декілька тижнів виконували патрулювання в регіоні, розповідають у виданні Air and Space Forces Magazine.

A-10
A-10 над Перською затокою, фото – Повітряні Сили США

Винищувачі вже виконують завдання у Перській затоці протягом декількох останніх днів і мають допомоги реагувати як на загрози безпосередньо у морі, а також виконувати й оборонні протиповітряні задачі.

Читайте також: Коаліція F-16 для України остаточно сформована: які ролі вочевидь візьме кожна країна

Як відзначив представник Пентагону, США демонструють тісне співробітництво морської та повітряної компоненти, "щоб забезпечити належне прикриття з повітря та адекватну присутність на поверхні моря".

Крім F-16 та A-10, завдання в регіоні також виконують й морський патрульний літак P-8A Poseidon, який має 11 вузлів підвіски озброєння і може використовувати, наприклад, AGM-84 Harpoon, торпеди Mark 54, AGM-158C LRASM, "крилаті торпеди" HAAWC тощо.

Як відзначається, Сполучені Штати прийняли рішення про посилення патрулювання в регіоні після інциденту, що стався на початку липня, коли Іран спробував захопити одразу два нафтові танкери, які проходили через міжнародні води, але відмовилися від цієї ідеї, коли США спрямували туди есмінець USS McFaul.

Загалом це не вперше, коли США використовують саме A-10 для патрулювання у Перській затоці – ці літаки тестували ще у 2012-2015 роках з метою перевірки, як ефективно вони продемонструють себе проти швидкісних ударних катерів Ірану і тоді дійшли висновку, що штурмовики можуть бути ефективними за умови відсутності серйозних загроз у повітрі.

Читайте також: За два роки ПС США спишуть одразу 63 штурмовики A-10, але далі треба пояснити, чим їх замінять на полі бою