xcounter
#

​АCS-3 від Skyeton: на що здатний унікальний український БПЛА (відео)

​АCS-3 від Skyeton
​АCS-3 від Skyeton
3812

У БПЛА АCS-3 поєднались рекордні можливості та гнучкість застосування

АCS-3 - розвідувальний безпілотник від української приватної компанії Skyeton, який, після успішного завершення державних випробувань у 2019 році, постачається до Повітряних Сил ЗСУ. І несе службу у тій же військовій частині, на озброєнні якої знаходяться відомі ударні Bayraktar TB2.

Головною особливістю безпілотника стала його рекордна можливість знаходитись у польоті понад 24 години. Восени 2019 року Skyeton поставив рекорд України по тривалості польоту на цивільній версії АCS-3 - Raybird-3.

Читайте також: В Україні розробляють авіабомби для безпілотників (перші фото)

У ході цього польоту БПЛА вагою у 21 кг знаходився у повітрі 24 години 31 хвилину, за який він подолав маршрут понад 2000 км. Додамо, що максимальна висота польоту становить до 3 км, крейсерська швидкість становить 120 км/год, а максимальна - 160 км/год. Дальність у режимі прямого керування складає до 240 км, але АCS-3 може виконувати польоти й в автоматичному режимі по заздалегідь запланованому маршруту.

Такий високий час перебування АCS-3 у повітрі дозволяє проводити постійний моніторинг цілих районів, включно зі значною площею морських акваторії, прикордонних смуг чи територій противника.

Для спостереження БПЛА може використовувати різне корисне навантаження, яке розміщується у спеціальному універсальному відсіку. Враховуючи вантажопідойомність дрону у 5 кг, це дозволяє використовувати навіть потужні стабілізовані тепловізійно-оптичні станції.

Для запуску АCS-3 використовується катапульта, що дозволяє запускати його навіть з непідготовлених майданчиків. А посадка здійснюється на парашуті, а для збереження чутливої апаратури використовують надувні подушки безпеки.

Загалом, АCS-3 став результатом вдалого поєднання рішень Skyeton, яка зробила ставки на максимальну ефективність планеру, надійність та високі експлуатаційні характеристики БПЛА.

Читайте також: ​Удар Bayraktar TB2: ЗСУ вперше застосували турецький дрон під час масштабних навчань (відео)