xcounter
#

В Україні вперше створено виробництво артилерійських підривачів | ШКЗ "Імпульс"

2437
В Україні вперше створено виробництво артилерійських підривачів | ШКЗ "Імпульс"

На Казенному підприємстві «Шосткінський казенний завод "Імпульс" створено новий виробничий комплекс, який готовий до запуску у 2020 році серійного виробництва підривачів В-429, В-429Е, РГМ-2М та інших елементів вогняних ланцюгів артилерійських боєприпасів. Ці підривачі використовуються у різноманітних артилерійських снарядах калібром від 85 до 152 мм.

"За всю історію України наша країна не мала власного виробництва артилерійських підривачів. Лише у 2001 році "Імпульс" спільно з ДККБ "Луч" розробив засоби ініціювання для високоточного озброєння. Тому відкриття цього виробничого центру є надважливою подією для України", - підкреслив директор КП "ШКЗ "Імпульс" Євген Чернов.

Новітній виробничий комплекс був створений за 9 місяців та оснащений понад 100 сучасними верстатами, зокрема і високоточними станками з цифровим управлінням.

"Сьогодні в українській армії більша частина підпривачів для артсистем знаходиться за межами строків технічної придатності. Більша половина снарядів та підривачів підлягають оновленню, окрім того, боєзапас необхідно поповнювати. Ми розраховуємо на те, що Міноборони у рамках Державного оборонного замовлення буде розміщувати замовлення на цьому підприємстві", - зазначив Андрій Артюшенко, Директор дивізіону високоточного озброєння та боєприпасів ДК "Укроборонпром".

Окрім того, як додав Андрій Артюшенко, вже здійснені успішні випробування підривача В-429Е.

"Зараз ми маємо унікальний виробничий комплекс з продукцією світового рівня. Водночас, з боку РНБО буде створено всі умови для того, щоб підприємство отримало замовлення", - заявив Сергій Омельченко, радник Секретаря РНБО.