xcounter
#

Су-24МР: надзвукова розвідка Повітряних сил України

1327
Су-24МР: надзвукова розвідка Повітряних сил України

Су-24МР - надзвуковий літак-розвідник, який знаходиться на озброєнні українського війська

Головна "зброя" Су-24МР - РЛС бокового огляду "Багнет", яка дозволяє фіксувати наземні об‘єкти, в тому числі фортифікаційні споруди та техніку противника. Ця РЛС забезпечує огляд зони шириною 24 км з кожного боку від лінії курсу, при роздільній здатності 5-7,5 м, а глибина розвідки літака складає 400 км.

Окрім того, Су-24МР оснащений чутливими камерами з високою роздільною здатністю: панорамною АП-402 та перспективної зйомки А-100. На літаку встановлена апаратура телевізійної розвідки "Лелека-М", інфрачервоне розвідувальне обладнання "Зима" для виявлення замаскованих об’єктів, а також система фіксації опромінення РЛС.

Також, у окремих підвісних контейнерах може бути розміщена система лазерної розвідки "Шпиль-2М2", апаратура радіаційної розвідки "Ефір-1М" та станція загальної радіотехнічної розвідки "Тангаж". Такий набір систем дозволяє отримувати широкий спектр даних про сили противника та їх розташування у будь-яку погоду, вдень та вночі.

Водночас, Су-24МР має високі льотні характеристики, як і фронтовий бомбардувальник Су-24М, на базі якого він був розроблений. Особливістю конструкції літака є крило змінної стрілоподібності, яке забезпечує ефективні аеродинамічні характеристики на всіх режимах польоту. Максимальна швидкість розвідника складає 2 240 км/год, що забезпечується двома турбореактивними двигунами з тягою на форсажі у 11 500 кгс кожен.

Також Су-24 оснащений спеціальною системою, яка дозволяє йому виконувати польоти на наднизьких висотах у режимі автоматичного огинання рельєфу місцевості.

За різними оцінками в Повітряних силах України знаходиться 12 Су-24МР, які знаходяться у різному стані льотної готовності, а ще 8 машин перебувають на консервації. Середній ремонт Су-24МР здійснюється "Миколаївським авіаремонтним заводом "НАРП".