xcounter
#

​Модернізований "Штурм-С" від ДККБ "Луч" пройшов перші вогневі випробування

Пуск ракети РК-2П
Пуск ракети РК-2П
10270

Модернізований "Штурм-С" здійснив перший пуск на одному з військових полігонів

Тотальна модернізація самохідного протитанкового ракетного комплексу "Штурм-С", який отримав збільшену дальність пострілу та можливість ведення бойових дій за будь-яких погодних умов та часу доби, пройшла перші вогневі випробування.

"Міноборони зробило ставку на створення зразків озброєння з максимальним урахуванням реального бойового досвіду, наявних та перспективних загроз на полі бою таі реально необхідних Збройним Силам України", - прокоментував Defense Express розробку самохідного протитанкового ракетного комплексу заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк.

Дивіться також: Вогневі випробування повітряного "Бар’єр-В" від КБ "Луч" - черговий етап завершено

Стрільби, які пройшли на одному з військових полігонів, ексклюзивно зафільмувала агенція Defense Express.

Зазначимо, глибока модернізація "Штурм-С" включає у себе заміну ракети 9М114 "Кокон" на РК-2П від ДККБ "Луч". Заміну застарілих засобів прицілювання та радіоканалу наведення на новітній комплекс ОПСН-І з тепловізором та лазерною системою наведення, а також інші нововведення.

Штурм-СМ
Самохідний ПТРК пройшов тотальну модернізаціюШтурм-СМ

Зазначимо, що під час стрільб фахівці ДККБ "Луч" використали телеметричну версію ракети РК-2П, в якій замість бойової частини розміщено вимірювальну апаратуру. Це дозволяє проаналізувати всі параметри роботи комплексу на всіх етапах. Після аналізу всіх даних очікується проведення стрільб ракетами вже з бойовим спорядженням із повною імітацією бойового застосування.

Додамо, що нова високоточна протитанкова ракета РК-2П має значну дальність польоту, є надійною та стійкою до завад противника. Бронепробиття її тандемної головної частини дозволяє пробивати броню найзахищеніших танків. Боєзапас модернізованого "Штурму" складається з 12 таких ракет.

РК-2П
РК-2П діє на відстані до 7 км

Для наведення ракет використано гіростабілізовану оптико-прицільну станцію, яка оснащена тепловізором та має 20-кратну оптику, яка дозволяє виявляти цілі на відстані понад 11 кілометрів.

ОПСН-І
ОПСН-І від "Ізюмського приладобудівного заводу"

Окрім того, ДККБ "Луч" розробив нове програмне забезпечення для ПТРК в якому реалізовано автосупроводження цілі - оператор має лише навести перехрестя на ціль, а програма буде тримати його самостійно поки ціль не буде знищено.

Штурм-СМ
Фактично від старої бойової машини залишився лише корпус

Завдяки таким нововведенням український протитанковий комплекс є абсолютно новою машиною у порівнянні із радянським "Штурм-С", який мав реальну дальність стрільби до 4 км та озброювався ракетою 9М114 "Кокон" без тандемної головної частини. Єдине, що фактично об’єднує ці машини зараз - шасі МТ-ЛБ. Але, враховуючи напрацювання ДККБ "Луч", надалі цілком можливо очікувати встановлення нових систем на інші шасі.

Читайте також: Керований "Барвінок" готують до випробувань