У вівторок, 30 березня ц.р. на базі навчально-бойового центру підготовки до спеціальних дій військової частини 3070 у місті Вишгород розпочався відкритий чемпіонат Національної гвардії України з прикладної стрільби серед груп спеціального призначення. Упродовж трьох днів на полігоні змагаються 72 силовика з різних структур складових сектору безпеки та оборони України.
Основною метою подібних заходів є підвищення рівня професійної підготовленості та спеціальних навичок зі стрільби з вогнепальної зброї.
Читайте також: Як воїни-гвардійці проводять бойове злагодження взимку (фото)
Як розповів начальник навчально-бойового центру підготовки до спеціальних дій Міжнародного центру полковник Костянтин Корніцкий, курс стрільб та програма чемпіонату постійно змінюються та удосконалюються завдяки досвіду застосування підрозділів НГУ в районі проведення ООС.
"Такого роду турнір був започаткований у 2017 році. На тлі тих подій, які відбувалися на сході України до класичних вправ зі стрільби додали ще й елементи тактичних дій підрозділів. Завдяки досвіду застосування підрозділів НГУ в районі проведення ООС курс стрільб та програма чемпіонату постійно змінюються та удосконалюються. Так, ми рухаємося вперед, намагаємося розвиватися та вдосконалювати навички військовослужбовців", – розповів Костянтин Корніцкий.
Організатори змагань стверджують, що усі вправи підготовані так, щоб стрілець міг сам обрати свою стратегію та тактику. Зокрема, у перший день учасники виконали 10 вправ із швидкісної стрільби, з яких 6 – стрільба з автомата (карабіна), 4– стрільба із пістолета. Програма другого дня передбачає проведення дуелі та визначення кращого стрільця в індивідуальному заліку. А вже на третій день чемпіонату, 1 квітня,стрілці виконуватимуть 2 тактико-спеціальні вправи, за результатами яких і будуть визначені переможці у командному заліку.
"Я беру участь у цих змаганнях втретє. Як на мене, вони розвивають індивідуальну стрілецьку підготовку, тренують командні дії та мотивують до професійного розвитку воїна. Після них з’являється певний досвід і розуміння, над чим потрібно працювати", - ділиться враженнями Андрій зі зводу спеціального призначення військової частини 3045 Національної гвардії України.
Читайте також: Як в Нацгвардії України освоюють снайперські гвинтівки українського виробництва UAR-10 (відео)