xcounter
#

Прем'єра танка нового покоління KF51 Panther від Rheinmetall: німецька "Пантера" повертається (фото, відео)

Прем'єра танка нового покоління KF51 Panther від Rheinmetall: німецька "Пантера" повертається (фото, відео)
24592

​Поки Україна продовжує відбивати наступ армії РФ, в Європі проходить одна з центральних виставок озброєння у світі - Eurosatory 2022 і, звісно, без гучних прем'єр на ній не обійшлось

Німецький оборонний гігант Rheinmetall на виставці Eurosatory 2022 вперше продемонстрував свою найновішу розробку - основний бойовий танк KF51 Panther. Який був створений шляхом встановлення нової башти зі 130-мм гарматою та автоматом заряджання на шасі Leopard 2.

Сама компанія називає його "революційним продуктом для полів битв майбутнього", а з головних рис виокремлює "нові стандарти во всіх сферах - летальності, захисту, розвідці, мережеву взаємодію та мобільність".

Читайте також: Польща закуповує у Кореї танки K2: частину куплять, іншу зроблять самостійно

У презентації машини німці на перше місце винесли повну цифровізацію машини, що надалі дозволить інтегрувати до неї штучний інтелект. Саме це твердження випереджає навіть встановлення зовсім нової 130-мм гармати замість традиційної 120-мм, а до того ж об'єднану з автоматом заряджання, який вміщує 20 боєприпасів.

KF51 Panther

130-мм гармата, як повідомляє Rheinmetall у порівнянні з 120-мм на 50% ефективніша і має значно більшу дальність стрільби. Більше того, гармата може вести вогонь боєприпасами з програмуванням. Звісно танк також оснащений панорамним прицілом SEOSS, з огляду на все, з усіма можливими каналами.

Серед додаткового озброєння вказаний спарений з гарматою кулемет 12,7-мм, а на башті розміщений бойовий модуль з 7,62-мм кулеметом, який має вирішити питання захисту від дронів. Водночас сам KF51 Panther може бути оснащений власним дроном-камікадзе HERO 120 від UVision.

KF51 Panther

Також Rheinmetall доволі детально описав захист KF51 Panther, яка доповнена системою активно захисту. Окрім того, на машину встановлена система захисту від атак згори TAPS. Зазначається, що цифровізація машини дозволяє встановлювати додаткові сенсори, а вже наявні ефективно розрізняють сигнатури запуску ворожих боєприпасів, що дає час для ліквідації загрози.

KF51 Panther

Цікаво, що попри введення автомата заряджання, екіпаж KF51 Panther зберігає штатне місце для четвертого члена екіпажу, саме він має взяти на себе частину цифрових систем. Або це місце може бути зайняте командиром роти або батальйону. У будь-якому випадку всі місця членів екіпажу (скоріш за все без урахування механіка водія), мають уніфіковані місця та доступ до всіх сенсорів та озброєння.

Rheinmetall запевняє, що вага машини становить 59 тонн, що є суттєвим кроком до схуднення у порівнянні з 66,5 тонним Leopard 2A7V. Враховуючи те, що ходова частина перейшла без змін, а маса зменшилась, то ходові властивості машини будуть на дуже високому рівні.

Треба відмітити, що Rheinmetall обрав для назви машини - Panther, одне зі знакових імен в історії німецького та й світового танкобудування. Такими назвами "не розкидаються" і схоже на те, що німецький оборонний гігант робить доволі вагому ставку на цю машину.

Тим паче, що фактично Rheinmetall демонструє чергове розвинення платформи Leopard 2, яка тепер стає повністю цифровою. А головне із заміною ключовий компонент, який впливає на вогневу потужність - башти. І хоча вона наслідує 2А5, але тепер вміщує значно кращий "аргумент" у вигляді 130-мм гармати.

Читайте також: Армії Європи починають скупати артилерію: у САУ CAESAR новий замовник, а Німеччина вже втрачає клієнтів
KF51 Panther
KF51 Panther
KF51 Panther
KF51 Panther
KF51 Panther
KF51 Panther
KF51 Panther