xcounter
#

Навіщо у США штурмовики A-10 почали супроводжувти атомні субмарини

14669
Навіщо у США штурмовики A-10 почали супроводжувти атомні субмарини

Схоже, що у ВМС США більш ніж серйозно оцінили досвід війни в Україні та сучасні можливості дронів

Фото вкрай незвичного виходу на бойове чергування підводного атомного човна класу Ohio опублікували самі ВМС США. На світлинах - вихід у океан через протоку Хуан-де-Фука у штаті Вашингтон USS Nebraska (SSBN 739), яку супроводжує не лише корабель берегової охорони, а чотири штурмовика A-10 Thunderbolt II.

Останні точно не є, ані протичовновими, ані патрульними літаками та й відбитті повітряного нападу не допоможуть. Але саме їх було використано для супроводу субмарини, яка знаходиться у своєму найуразливішому положенні.

Читайте також: У Великій Британії раптом запитали, чи будуть передавати танки Challenger 2 Україні у новому пакеті допомоги
A-10 підводний човен

І якщо супроводження кораблем берегової оборони є стандартною практикою, то сам факт авіаційного прикриття - точно не є стандартною подією. Більше того, вибір A-10 для цієї місії, виглядає дещо дивним, але дійсно унікальним явищем, яке до цього разу ніколи не фотографувалось. А офіційна причина такого супроводження не була оголошена.

A-10 підводний човен

У США видання TWZ, вже зробило припущення, що задачею штурмовиків був захист від можливих загроз з боку малих швидкісних катерів. Як мінімум у 2017 році у США проходили навчання Combat Hammer

де пілоти A-10 відпрацьовували нейтралізацію таких цілей. Й тоді пояснювалось, що "низькотехнологічні противники" можуть використовувати катери з кулеметами для атаки кораблів.

A-10 проти кораблів
Епізод з навчань Combat Hammer 2017 року

Але з боку Defense Express зазначимо, що з 2017 року група ризику стрімко зросла і на перше місце у вигляді гіпотетичних загроз цілком можливо поставити морські дрони-камікадзе. При цьому, за рахунок сучасних цивільних систем зв'язку, керувати ними можливо з будь-якої точки світу.

І ВМС США звісно аналізує досвід війни в Україні і розуміє, що створити аналогічні морські дрони-камікадзе не є нереальною задачею. А тоді з'являється ризик втратити підводний човнен, який є частиною ядерної тріади й несе 24 міжконтинентальні балістичні ракети Trident.

Trident
Запуск Trident з USS Nebraska (SSBN 739)

Але слід зазначити, що на літаках невидно додаткового озброєння під крилами ( високоточні ракети AGM-65, бомби), окрім додаткових паливних баків під двома літаками. І тоді єдиним озброєнням літака була 30-мм автоматична гармата GAU-8/A, потужності якої звісно достатньо для знищення будь-якого катера чи морського дрона-камікадзе.

A-10 підводний човен

Водночас дійсна задача одразу чотирьох А-10 залишається невідомою. Але тактичні номери літаків говорять, що два з ни були з авіабази Nellis у Неваді, поряд із Лас-Вегасом, а ще два з авіабази

Whiteman у Міссурі. Ці авібази знаходяться на дальності у 1,5 та 2,5 тисяч кілометрів, тому навряд мова йде про щось буденне.

A-10 підводний човен
Читайте також: В 43 артбригаді натякають на додаткові снаряди, але чи там тільки про "Піони"