xcounter

МВС України все ще планує закупити 13 Ан-178 (фото)

3138
Міністр МВС України Арсен Аваков під час підписання Меморандуму щодо закупівлі 13 Ан-178 на виставці "Зброя та Безпека-2019"
Міністр МВС України Арсен Аваков під час підписання Меморандуму щодо закупівлі 13 Ан-178 на виставці "Зброя та Безпека-2019"

Закупівлі транспортних літаків мають бути здійснені в рамках розширення програми єдиної Системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС

Прес-служба МВС оприлюднила плани свого відомства на майбутнє під час презентації введення в дію "Системи авіаційної безпеки МВС", котра відбулася в прямому ефірі програми "Свобода слова" 19 березня цього року за участі міністра МВС Арсена Авакова.

Згідно з даними МВС, наразі на озброєнні МВС, НГУ, МНС та ДПСУ знаходяться 1 Ан-74, 2 Ан-72, 4 Ан-32П, 2 Ан-30, 5 Ан-26 й 6 легких літаків Diamond. До цієї техніки планується (без конкретних термінів постачання) додати 13 транспортних літаків Ан-178 й один Ан-32П.

Читайте також: Уже 26: число гелікоптерів Airbus, які має отримати МВС України у 2021 році, стає все меншим
МВС

Нагадаємо, Меморандум щодо постачання 13 Ан-178 було підписано ще 8 жовтня 2019 року під час виставки "Зброя та Безпека-2019". Зокрема, Арсен Аваков заявив, що "дев'ять літаків (Ан-178) будуть працювати на потреби ДСНС, а ще чотири використовуватимуться Нацгвардією".

При цьому увага акцентувалася на тому, що МВС "стане першим державним органом, який закупить вітчизняні літаки для своїх підрозділів" (як бачимо, першими стали ЗСУ).


Spaitech


Меморандум був підписаний в рамках обіцянки Міністра МВС щодо майбутнього контракту на придбання нових транспортних літаків, яку він дав у червні того ж року під час авіасалону Paris Air Show у Ле-Бурже у Франції.

МВС
Міністр МВС України Арсен Аваков на виставці Paris Air Show-2019

"Восени буде перший демонстраційний політ нової машини (Ан-178). Через три роки літаки вже будуть на службі", - повідомив тоді Арсен Аваков журналістам.

МВС

Водночас варто зауважити, що основний акцент в презентації був зроблений не на можливих майбутніх закупівлях вітчизняних літаків, а на залученні до роботи МВС французьких гелікоптерів Airbus Helicopters.

"Очікується, що свою роботу ми розпочнемо цієї весни з окремих регіонів, а вже восени будемо працювати по всій країні у тісній співпраці з медиками. На чергування стане 57 гелікоптерів Airbus – Н145, великі Super Puma та маневрові Н125, а також вітчизняні Мі-8 та Мі-2. До цієї кількості гелікоптерів додаємо літаки Антонов та Diamond. Це буде цілий вертолітний флот. Третій по величині і якості авіафлот у Європі", - підкреслив Арсен Аваков.

МВС
Що з себе являє загадковий Мі-9 - наразі невідомо

Також в презентації були згадані й вітчизняні версії гелікоптерів, що стоять на озброєнні підрозділів МВС України - Мі-2 та Мі-8, які виготовляють на ПАТ "Мотор Січ".

МВС
Читайте також: 136,5 млн євро за 20 патрульних катерів для МВС: скільки це Bayraktar TB2, БТР-4 чи "Оплотів"