Один з найбільших американських виробників боєприпасів Global Ordnance відчуває дуже значний дефіцит вибухових речовин, які обмежують реальні виробничі потужності.
Про це, разом із деякими деталями сучасного ринку вибухівки, розповів віце-президент компанії Джонні Саммерс, з яким поспілкувалось видання TWZ. При цьому розкривши, що з 2020 по 2022 рік компанія закуповувала тротил в Україні на підприємстві НВП "Зоря", яке знаходилось в Рубіжному, Луганської області.
Читайте також: Як у США докотились до ганьби із Boeing 747 від Катару для Трампа і що намагаються пояснити фахівці
І загалом саме російське вторгнення стало каталізатором різкого збільшення ціни та зрештою дефіциту вибухівки у світі. Зокрема вартість TNT за останні чотири роки збільшилась у чотири рази й уряд США зараз закуповує цю вибухівку за ціною близько 40 доларів за один кг (ориг. - близько 20 доларів за фунт). Ціни для комерційних покупців трохи менше через простіші правила перевезення.

Щодо потреб, то комерційна потреба США у TNT зараз складає близько 2 млн кг на рік (ориг. - 4,4 млн фунтів). А уряд США на період з 2027 по 2031 рік оголосив потребу у TNT на рівні 0,45-3,6 млн кг (ориг. - 1-8 млн фунтів). Щодо поточних джерел постачання, то у Global Ordnance не розкривають їх, але зазначають, що не можуть закуповувати його у Китаї, який масового його виробляє.
Але вибухівка не є зараз найбільшим дефіцитом у питанні виробництва боєприпасів. На першому місці продовжують залишатись вишибні (метальні) заряди, а точніше - нітроцелюлоза. І Global Ordnance зараз імпортує до США близько 1 млн кг (ориг. - 2,2 млн фунтів) нітроцелюлози для виробництва пороху. Для довідки, для заряду M119A2 ("червоний", який використовується для стрільби на максимальну дальність) з порохом M6 загальною вагою 10,7 кг необхідно близько 9 кг нітроцелюлози (ориг. - 20 фунтів).
І на світовому ринку виробників нітроцелюлози Китай також знаходиться на провідних ролях. Водночас у США лише відновлюють на своїй території виробництво вибухівки. І нагадаємо, що на цю мету закладені мільярдні кошти з відкриттями семи нових боєприпасних підприємств.

Також віце-президент Global Ordnance Джонні Саммерс відповів на доволі цікаве питання - чи може війна з Тайванем ще більше підірвати ринок боєприпасів. На його думку, це навряд станеться, бо Тихоокеанський театр бойових дій не передбачає можливості такого самого активного використання артилерії, як у Європі.
Водночас з боку Defense Express зазначимо, що якщо у США не користуються виробничими потужностями Китаю, то у РФ такі обмеження навряд існують. Зокрема фігурує інформація, що у 2023 рік китайські компанії продали російським понад 1 300 тонн нітроцелюлози й навряд показник 2024 року був меншим.
Також дефіцит нітроцелюлози змусив західні компанії шукати рішення проблеми. І BAE нещодавно оголосила, що запускає революційну технологію синтезу вибухівки без нітроцелюлози та нітрогліцерину.
Читайте також: Міноборони натякнуло, що російські "Су" могли збиватись рідкісними С-300В1 з дальністю до 100 км