xcounter
#

ЗСУ знищили рашистську РЛС "Ястреб-АВ", яка прийнята на озброєння лише в 2022 році

6949
Російська контрбатарейна РЛС "Ястреб-АВ", ілюстративне зображення з відкритих джерел
Російська контрбатарейна РЛС "Ястреб-АВ", ілюстративне зображення з відкритих джерел

Особливо показовим є інструмент, яким було знищено цей контрбатарейний радар

У відкритому доступі з’явилось відео, яке демонструє процес ураження із M142 HIMARS російської новітньої контрбатарейної радіолокаційної станції 1К148 "Ястреб-АВ".

Час та місце дії не розкриваються. Але в цьому відео найбільш важливою є інша деталь – реактивна артилерія ЗСУ знищила новітню контрбатарейну РЛС ворога, про яку армія РФ лише буквально на днях заявила, що почала використовувати в зоні бойових дій проти України.

Читайте також: Більшість Leopard 2A6 у ЗСУ вже небоєздатні через брак запасних частин: чому так сталось й чи загрожує це Leopard 2A4

Перша презентація російської контрбатарейної РЛС 1К148 "Ястреб-АВ" відбулась лише в 2022 році, під час пропагандистського форуму "Армия-2022". Вперше про роботу російського ВПК над цією контрбатарейною станцією стало відомо орієнтовно в 2021 році, завершення випробувань датується початком того ж 2022 року.

Цікаво, що точні характеристики 1К148 "Ястреб-АВ" у відкритому доступі відсутні. Відомо хіба що те, що для цієї РЛС як шасі використовується чотиривісне БАЗ-6910-025, і що ця станція начебто здатна "в автоматичному режимі відслідковувати траекторію польоту снарядів".

В даному контексті особливо показовим виглядає той факт, що для знищення "Ястреб-АВ" було використано саме M142 HIMARS. Це може свідчити зокрема, що ця новітня російська контрабатарейна РЛС не здатна відслідковувати ті самі GMLRS.

Російська контрбатарейна РЛС "Ястреб-АВ", ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: "Війна міст" як це було під час Ірано-Іракської війни, чи була раніше, до чого призвела та чи доречна аналогія