xcounter
#

ЗСУ вже вдвічі натякали, що отримали ЗРК "Куб", про які невідомо головне

9742
2К12 "Куб", ілюстративне фото з відкритих джерел
2К12 "Куб", ілюстративне фото з відкритих джерел

Ця деталь прямо визначають, чи можуть ці ЗРК збивати крилаті ракети рашистів, чи тільки літаки та вертольоти

У відкритому доступі з’явилось перше фото ЗРК "Куб" в розпорядженні ЗСУ, який ймовірно був переданий від Чехії.

Час та місце дії на цій світлині невідомо, але на ній чітко видна одна важлива деталь – на направляючих розміщені дві зенітні ракети радянського зразка типу 3М9, які мають "паспортну" дальність пуску до 25 км, але можуть вражати лише літаки та гелікоптери в передню напівсферу, при цьому ймовірність ураження цілі однією ракетою може складати від 0,7.

Читайте також: Щоб армія РФ марно витрачала свою зброю, в Україні роблять реалістичні копії гаубиць та РЛС (фото)

Сам факт можливої передачі ЗРК "Куб" від Чехії для України є неочікуваним. Оскільки весною цього року президент Чехії Петр Павел лише говорив про можливість передачі нашій країні двох батарей таких ЗРК, що на той момент уже стояли на консервації, а жодних інших сигналів не було.

Наведене вище зображення є насправді уже другою вказівкою у відкритому доступі на те, що в строю ЗСУ є зенітно-ракетні комплекси "Куб". Першою такою вказівкою було офіційне фото від Оперативного командування "Схід", де ми можемо побачити військовослужбовця на тлі пускової установки цього ЗРК, на цей раз уже з трьома зенітними ракетами типу 3М9.

Тут також варто звернути увагу на окрас цієї машини. Це точно не камуфляж чеських збройних, на відміну від попереднього прикладу, але точне походження встановити поки складно.

ЗРК "Куб" в розпорядженні ЗСУ, серпень 2023 року, фото - Оперативне командування "Схід"

Поява в строю ЗСУ додаткового типу ЗРК радянського зразка, які були передані від Чехії або інших східноєвропейських країн НАТО без особливого афішування, сама по собі є цікавою. Але тут ще цікавішим є інше питання – чи адаптовані ці комплекси "Куб" під використання американських ракет AIM-7 Sparrow, котрі неоднократно передавались Україні для застосування саме із ЗРК в рамках кількох пакетів військової допомоги США.

У всякому випадку ми не можемо виключати варіант, що передані для ЗСУ радянські комплекси "Куб" справді були адаптовані під AIM-7 Sparrow із використанням напрацювань польської компанії WZU зразка 2000-х років, котрі передбачали можливість запуску американських зенітних ракет без особливої переробки направляючих.

Читайте також: Супутник показав, як все вигоріло після удару по С-400, але чи був це саме "Нептун"