xcounter
#

ЗСУ показали особливі FIM-92 Stinger DMS, отримані від Литви

42024
Зліва - турель ПЗРК FIM-92 Stinger DMS, отриманого від Литви, фото - Офіс Президента України
Зліва - турель ПЗРК FIM-92 Stinger DMS, отриманого від Литви, фото - Офіс Президента України

Особливість цих ЗРК – вони мають турель на дві пускові, а оператор може стріляти за даними, отриманими від РЛС

На одному з полігонів у Рівненській області відбуваються тактичні тренування підрозділів Збройних Сил України в рамках командно-штабних навчань "Заметіль-2022". Ці тренування сьогодні відвідав президент та Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський.

В рамках цього заходу відбулась експозиція озброєння, яке ЗСУ отримало протягом останніх тижнів від наших західних партнерів. Зокрема, були показані переносні зенітно-ракетні комплекси FIM-92 Stinger DMS, які Україна отримала від Литви 13 лютого цього року. Про це свідчить повідомлення на сайті Офісу Президента України.

Читайте також: В Білорусі розробили власний ЗРК середньої дальності з новими ракетами (відео)
Експозиція озброєння, яке ЗСУ отримали від партнерів по НАТО. Зліва - турель ПЗРК FIM-92 Stinger DMS, отриманого від Литви, фото - Офіс Президента України

Особливість ПЗРК FIM-92 Stinger DMS, які Україна отримала від Литви – на відміну від "звичайної" версії, ці комплекси оснащені туреллю на дві пускові установки. На турелі також розміщуються системи живлення та охолодження головок самонаведення ракет. Оператор таких ПЗРК має можливість отримувати дані для стрільби через систему обміну інформацією, наприклад від РЛС.

Для підготовки операторів FIM-92 Stinger DMS розроблена пускова установка М134, яка відстрілює ракету без двигуна та БЧ, та використовує імітатор системи "свій-чужий".

Турель ПЗРК FIM-92 Stinger DMS, отриманого від Литви, фото - Офіс Президента України

Стрільбі із ПЗРК FIM-92 Stinger DMS наших бійців вчитимуть інструктори з Литви. За деякими даними, вони мали прибути в Україну сьогодні, 15 лютого.

За даними з відкритих джерел, які однак вимагають перевірки, Литва передала Україні мінімум 30 із наявних 57 ракет до FIM-92 Stinger DMS. Окрім пускових установок, Литва також передала Україні бронеавтомобілі HMMWV, необхідні для транспортування розрахунків FIM-92 Stinger DMS.

Експозиція озброєння, яке ЗСУ отримали від партнерів по НАТО. Зліва - турель ПЗРК FIM-92 Stinger DMS, отриманого від Литви, фото - Офіс Президента України
Читайте також: Bayraktar TB2 залучили до спостереження північних кордонів України