xcounter
#

ЗСУ почали отримувати перші захисні тактичні рукавиці від українського виробника (фото)

13927
Нові українські захисні та тактичні рукавиці для ЗСУ / Фото: АрміяInform
Нові українські захисні та тактичні рукавиці для ЗСУ / Фото: АрміяInform

Одне з вітчизняних підприємств опанувало виготовлення сучасних тактичних та захисних рукавиць для військовослужбовців

Наразі українським бійцям почали поставляти фінальний варіант виробів, який буде покращений надалі після масового тестування в бойових та навчальних умовах.

Як відзначили у виданні АрміяInform, до цього часу українські військові купували тактичні рукавиці іноземного виробництва за власні кошти, однак відтепер "ера" чужих рукавичок у ЗСУ закінчилася".

Читайте також: Тактичні блокноти для ЗСУ: невбивані, багаторазові та всепогодні - Ecopybook Tactical (відео)
тактичні рукавиці
Вітчизняні "рукавички захисні" (РЗХ) для ЗСУ / Фото: АрміяInform

Загалом, до Збройних Сил України у 2021 році вже поставлено 20 000 пар українських тактичних рукавичок для різних підрозділів, й постачання триватимуть упродовж наступного року.

Повідомляється, що розробкою та впровадженням даних рукавиць займались фахівці Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ (ГУРСМЗ) разом із Харківським заводом засобів індивідуального захисту (ТМ Rarog) з 2018 року.

тактичні рукавиці
Вітчизняні "рукавички тактичні" (РТ) для ЗСУ / Фото: АрміяInform

Зазначається, що до сьогодні вітчизняні тактичні рукавиці були чи не єдиним видом захісного спорядження, яке не постачалося у Збройні сили України, тоді як майже всі інші елементи речового забезпечення Made in Ukraine — від наколінників до бронезахисту включно, вже певний час у необхідному обсязі та якості надходять у військо.

Головною перевагою рукавиць РТ (рукавички тактичні) є параарамідний захист руки зі сторони долоні, аналогічний балістичному пакету з параарамідної тканини, що є в бронежилетах. Цей шар захищає від проколювання та порізів тощо. Цікавим доповненням до розривних властивостей параараміду (більшості відомому як «Кевлар») є й низька теплопровідність, яка дозволяє, наприклад, десантникам спускатися по фалу гелікоптера. Також українські рукавиці отримали дві накладки для роботи з сенсорними дисплеями.

тактичні рукавиці
Тактичні рукавиці після випробувань

Зазначається, що обидва види рукавичок (рукавички захисні та рукавички тактичні) зроблені зі штучної шкіри, яка має багато переваг у порівнянні з натуральною. Вона не зменшується в лінійних розмірах після намокання та має набагато кращі показники щодо протирання.

Читайте також: ​Потужна та сумісна з НАТО: В Сухопутних військах продовжують роботу над створенням "бригади майбутнього"