xcounter
#

Знищено склад із Shahed-136, інструкторів та курсантів - ліквідовано: оголошено результат удару по базі РФ

11248
Територія  726-го учбового центру військ ППО РФ
Територія 726-го учбового центру військ ППО РФ

Удар був завданий по 726-у учбовому центру військ ППО РФ під містом Єйську, звідки здійснювались пуски Shahed-136 та тренувались розрахунки

Військово-морські сили ЗСУ офіційно повідомили про результат удару в ніч на 21 червня 726-го учбового центру військ ППО РФ, який знаходиться під містом Єйськ у Краснодарському краї на березі Азовського моря.

Саме з цієї військової бази РФ регулярно завдавала ударів Shahed-ми, а також проводила підготовку розрахунків. Але супутникові знімки, які до речі оприлюднив OSIN-аналітик Brady Africk, красномовно продемонстрували результат атаки:

Читайте також: Боротьба за "зайві" F-22 триває, у США не поспішають завчано списати аж 32 літаки

На фото на наступний день після атаки, яка була здійснена у взаємодії зі Службою безпеки України, видно повністю знищену будівлю, що могло статися лише у випадку надпотужної детонації, скоріш за все, самих Shahed-ів, а також пошкодження ще однієї будівлі.

"Окрім засобів ураження, також було знищено кваліфікованих інструкторів, які готували персонал з обслуговування пусків Shahed-136 / Герань-2 та тих курсантів, яких навчали завдавати ударів по території України за допомогою іранських безпілотних систем", - йдеться у повідомленні ВМС ЗСУ.

Чим саме був завданий удар не повідомляється, але у той день так зване міноборони РФ традиційно повідомило про "успішне перехоплення" одразу 70 БПЛА над поки окупованим Кримом та над акваторією Чорного моря, а також 43 дронів над Краснодарським краєм.

Водночас в цій ситуації більш цікаво те, що результативний удар дронами прийшовся по учбовому центру військ ППО РФ. Який до того ж знаходиться поряд з авіабазою "Єйськ", яка є не лише тренувальною, а й місцем базування фронтових бомбардувальників Су-34, один з яких врізався у житловий будинок у жовтні 2023 року. Тобто за будь-якою логікою це об'єкт мав бути прикритий засобами ППО, бо банально сам є позиційним районом протиповітряної оборони.

Читайте також: Чому гіперзвукову ракету HACM будуть тестувати на F-18 аж в Австралії