xcounter
#

Вперше за 34 роки у США публічно презентують свій новітній "стелс"-бомбардувальник

6323
Вперше за 34 роки у США публічно презентують свій новітній "стелс"-бомбардувальник

Побачити бомбардувальник шостого покоління можна буде вже в грудні, перший політ має відбутися у 2023 році

Американська компанія Northrop Grumman опублікувала дату публічної презентації своєї новітньої розробки – сучасного "стелс"-бомбардувальника наступного покоління B-21.

Наразі відомо, що презентація відбудеться 2 грудня цього року – вона буде проходити на заводі компанії в Палмдейлі, штат Каліфорнія.

Читайте також: Чи потрібна B-21 Raider безпілотна "копія": у США шукають рішення для підтримки майбутнього бомбардувальника

Ця подія стане першою публічною презентацією нового бомбардувальника Повітряних сил США відтоді, коли Northrop Grumman 22 листопада 1988 року на тому ж заводі у Палмдейлі презентувала свій стелс-бомбардувальник B-2 Spirit.

У Northrop Grumman позиціюють свій B-21 Raider як "далекобійний живучий бомбардувальник, який здатний нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси і має слугувати підтримці національній безпеці та безпеці союзників і партнерів США".

Проект створення нового стратегічного бомбардувальника у США розпочали обговорювати ще на початку 2000-х років, однак лише у 2015 році компанію Northrop Grumman обрали як розробника бомбардувальника шостого покоління.

B-21 Raider
Художнє зображення B-21 Raider

На початку 2022 року стало відомо, що у виробництві знаходиться одразу шість нових бомбардувальників, перший політ B-21 Raider має відбутися у 2023 році.

Читайте також: США розповіли, скільки уже мають новітніх бомбардувальників B-21