Американська компанія General Atomics Aeronautical Systems (далі – GA-ASI) представляє нову серію модульних безпілотних літальних апаратів під назвою Gambit, призначених для виконання різних задач у небі разом з пілотованими літаками. Про це розповідає видання The War Zone.
Фактично, йдеться про те, що компанія пропонує замовнику спільне "ядро" у вигляді шасі, на яке можна "начепити" різні варіанти залежно від того, які саме задачі потрібно виконувати у повітрі.
Читайте також: Попри ризики, що РФ може "вполювати" технології: у США наполягають на передачі ЗСУ потужних БПЛА
Іншими словами – кожна модель у серії Gambit буде спроєктована з центральною структурою так званого "фізичного ядра", яке отримало назву "Gambit Core" і складається з шасі, авіоніки та інших важливих елементів і на яке буде "навішуватися" інші частини безпілотника.
Так зване "Gambit Core" можна перетворити на будь-який з чотирьох варіантів. Так, наприклад, перший варіант Gambit 1 буде виконувати роль розвідувального БПЛА і призначений для довготривалих місій з функцією супроводжувати інші безпілотні чи пілотовані літальні апарати, щоб розвідувати район перед ударом.
Як відзначає розробник, такий БПЛА не матиме якогось іншого додаткового навантаження і буде відносно легким, що забезпечить його тривале перебування у повітрі.
Другий варіант Gambit 2 буде оснащений ракетою "повітря-повітря" і зможе працювати у тих сценаріях, де безпілотник діє не в складі пілотованої чи безпілотної групи, а самостійно.
Третій варіант Gambit 3 буде схожий на попередній, однак матиме коротші крила і гостріший аеродинамічний ніс – такий БПЛА передусім використовуватиметься для проведення навчань і буде виконувати роль "агресора", на якому будуть тестувати винищувачі та системи ППО.
"Gambit 3 підтримує складну повітряну тактику противника з декількома літаками, так, як не може зробити жоден літак з екіпажем, отримуючи уроки з кожного бою та адаптуючи свою тактику. Цей БПЛА компенсуватиме значні затрати на навчання, надаючи сенсорну технологію 5-го покоління, не спалюючи час парку F-35 чи F-22", – пояснюють у GA-ASI.
Водночас четвертий варіант Gambit 4, як пояснює розробник, буде адаптований для "бойової розвідки, оптимізованої для довготривалих місій "спеціалізованого характеру".
Він матиме малопомітні елементи та інші "передові системи", щоб противнику важче було знайти такий БПЛА у тих місіях, де ключовим моментом буде проникнення вглиб спірних територій. У компанії сподіваються, що фізичні характеристики Gambit 4 дозволять йому бути надійним сенсорним та мережевим активом.
Загалом у своїй концепції Gambit компанія GA-ASI пропонує те, що називається "нетрадиційну базову архітектуру та виробничу концепцію". Водночас наразі незрозуміло, чи зможе концепція "спільного шасі" легко перебудовуватися на різні конструкції – ймовірно, такий рівень модульності передбачатиме деякі компроміси, однак у випадку успіху може надати нові можливості й значно спростити роботу.
Читайте також: Найдорожче посилення для піхотинця США: бачити крізь БТР чи "очима БПЛА" та купа інших приємних "фішок"