Протягом вересня 2020 року проведені змагання на кращу батарею Сухопутних військах Збройних сил України.
В зазначених змаганнях за звання кращого підрозділу в чотирьох номінаціях боролися артилерійські батареї (мінометні, причіпні, самохідні, реактивні та протитанкові) оперативних командувань СВ ЗСУ.
Читайте також: Вони знову перемогли - визначено кращий танковий взвод Сухопутних Військ ЗСУ
Відзначається, що звання найкращої мінометної батареї вибороли військовики 54 окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи.
![БМ-21 ЗСУ](/media/contentimages/0a35f7ebbb514a8c.jpg)
Перехідний кубок за перше місце в номінації на найкращу самохідну артилерійську батарею отримала 26-та окрема артилерійська бригада імені генерала-хорунжого Романа Дашкевича.
![САУ ЗСУ](/media/contentimages/4c05f7ebb37230a6.jpg)
Найкращою реактивною артилерійською батареєю СВ ЗСУ визначні артилеристи 93 окремої механізованої бригади "Холодний Яр".
![БМ-21 ЗСУ](/media/contentimages/5ac5f7ebb4986bdc.jpg)
А 55-та окрема артилерійська бригада "Запорізька Січ" перемогла одразу у двох номінаціях - у змаганні на найкращу причіпну та протитанкову артилерійську батарею.
![Рапіра ЗСУ](/media/contentimages/7595f7ebb58c8fc4.jpg)
Голова оргкомітету змагань полковник Андрій Дяченко розповів, що до конкурсу залучили артпідрозділи з усіх оперативних командувань Сухопутних військ. Важливо, що це були не просто змагання, а й повноцінна бойова підготовка гармашів, де вони покращили навички, фізичний гарт, управність і злагодженість. А фіналом конкурсу стали батарейно-тактичні навчання з бойовою стрільбою.
![Нагороди](/media/contentimages/ba25f7ebb6e244e7.jpg)
Переможців змагань привітав командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський, котрий особисто вручив підрозділам, які вибороли першість у своїх номінаціях, перехідні кубки, а найкращим військовослужбовцям – нагороди й цінні подарунки.
![Сирський](/media/contentimages/6235f7ebb7ecb5b8.jpg)
Він відзначив, що українська артилерія від початку російської агресії бере активну участь у розгромі ворога як основна вогнева сила.
![Сирський](/media/contentimages/fd95f7ebb9e16e33.jpg)
"Саме військові частини й підрозділи артилерії потужним вогнем переконали ворога, що дух українського війська, висока військова майстерність у поєднанні з міцною сталлю стволів гармат – це вагомий аргумент у бою і потужний стримуючий фактор для агресора", − наголосив генерал-полковник Олександр Сирський.
Читайте також: На Донбасі було завершено змагання серед протитанкістів ООС (фото)