xcounter
#

В новому пакеті допомоги від США є дуже важлива річ для артилерії ЗСУ

8264
САУ M109 в строю ЗСУ, січень 2023 року, ілюстративне фото від АрміяInform
САУ M109 в строю ЗСУ, січень 2023 року, ілюстративне фото від АрміяInform

Цей момент стосується номенклатури боєприпасів та можливостей для знищення окупантів

Сьогодні, 14 серпня 2023 року, Пентагон оголосив про надання нового пакету військової допомоги для України вартістю 200 мільйонів напряму із запасів Армії США. Виділимо в ньому найбільш важливі в ньому моменти.

В першу чергу – позицію із передачею 105-мм та 155-мм артилерійських снаряди. На перший погляд, в цьому нема нічого незвичайного, бо постріли до артсистем "натівських" калібрів треба постійно і якомога більше. Але тут варто пригадати, що передача американських касетних снарядів DPICM для ЗСУ мотивувалась зокрема тим, щоб що треба певний час на "розкрутку" маховика по нарощенню виробництва "конвенційних" боєприпасів для артилерії ЗСУ. І на цьому тлі поставка нової партії 155-мм снарядів від Армії США для Сил оборони України є насправді дуже важливою річчю.

Читайте також: ЗСУ посиляться прагматичними антидроновими системами Kongsberg: не глушити - просто збити
Касетний 155-ммснаряд DPICM M864, фото – U.S. DoD

Інші важливі пункти цього пакету допомоги можемо побачити ось за цим посиланням.

Не менш важливою річчю для нашої артилерії в цьому ракурсі є і додаткові керовані реактивні снаряди GMLRS до систем M142 HIMARS. Бо зараз такі системи доволі широко використовуються і як інструмент контрбатарейної боротьби зокрема, для високоточного знищення артилерії російських окупантів.

Не менш значущими в цьому пакеті військової допомоги є також позиції "mine clearing equipment and systems" та "demolitions munitions for obstacle clearing", тобто підривні інженерні боєприпаси та системи розмінування типу M58 MICLIC. Зараз уже навіть зайве казати, наскільки важливим зараз є це обладнання для наших воїнів на Півдні, що повсякчас стикаються з досі небаченим рівнем мінної загрози від рашистів.

Застосування американських систем розмінування M58 MICLIC, ілюстративне фото від US DoD

Звісно, варто звернути увагу й на доволі широкий перелік заявлених до передачі протитанкових систем для ЗСУ. Ця зброя зараз потрібна нашим захисникам і для використання за прямим призначенням – тобто знищення рашистської бронетехніки, так і для ураження інших цілей окупантів на полі бою.

Зенітні ракети до Patriot важливі в тому числі й на тлі загрози повторення ударів РФ по системі нашої енергетики. А польове обладнання та машини для ремонту – необхідні для стабільного обслуговування вже переданих ББМ типів Bradley та Stryker в розпорядженні ЗСУ.

Американські БМП Bradley в камуфляжі ЗСУ, архівне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Рашисти використовують окопний РЕБ "Пероед", що не дає 100% захисту від FPV-дронів