xcounter
#

Україна придбає одразу сотню "топових бронетранспортерів", і це дуже хороша новина

9689
Колісний бронетранспортер Rosomak в Афганістані, фото ISAF Headquarters Public Affairs Office from
Колісний бронетранспортер Rosomak в Афганістані, фото ISAF Headquarters Public Affairs Office from

Коли саме ми можемо отримати ці машини та інші деталі угоди поки що не повідомляються

Збройні Сили України отримають на озброєння ще один зразок західної бронетехніки – як відзначає у своєму акаунті у Twitter прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, Україна планує закупити одразу 100 бронетранспортерів Rosomak польського виробництва.

Як відзначає Моравецький, закупівля польських бронетранспортерів буде оплачена коштами ЄС та США.

Читайте також: Польща знайшла спосіб, як передати Україні більше МіГ-29, не питаючи дозволу в Берліну

Інші деталі не повідомляються – зокрема щодо того, як швидко ми можемо отримати бронетранспортери, скільки коштуватиме закупівля та в якій саме версії будуть ці машини.

Нагадаємо, бронетранспортери Rosomak – це ліцензійний варіант фінської бронемашини Patria, що виробляється польською Rosomak SA. Контракт на постачання машин був підписаний у 2002 році – спершу було закуплено 690 машин, а згодом, у 2013 році, замовлення збільшилося до майже 1000 бронетранспортерів.

Існує низка версій бойових машин Rosomak, у базовому варіанті (Infantry fighting vehicle або ж БМП) вона може бути оснащена баштою Oto Melara Hitfist-30P з 30-мм гарматою ATK Mk 44 та 7,62-мм кулеметом UKM-2000 C, має удосконалені системи управління вогнем з тепловізійними прицілами, а також системою попередження про лазерне випромінювання Obra.

У варіанті Rosomak-M2 і M3 (Armored personnel carrier або ж БТР) машина має відкриту башту OSS-D з 40-мм гранатометом Mk-19 або ж 12,7-мм великокаліберним кулеметом NSW / WKM-B .

Читайте також: Польща створить сервісний "хаб" для українських танків Leopard, але залишається один нюанс з Німеччиною