xcounter
#

Україна може розраховувати на 912 млн євро збройової допомоги від Німеччини та Бельгії

2338
Україна може розраховувати на 912 млн євро  збройової допомоги від Німеччини та Бельгії

З цих майже 1 млрд євро для України на боєприпаси буде виділена значна частина

У день 20-ї ювілейної зустрічі у форматі "Рамштайн" міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про надання чергового пакету допомоги Україні загальним розміром у 0,5 млрд євро, який розподілений між короткостроковими та довгостроковими постачаннями.

Зокрема із запасів Бундесверу буде передано 10 тисяч артилерійських боєприпасів, але також профінансовано ініціативу Чехії із закупівлею снарядів поза межами ЄС. І Німеччина профінансує у її межах закупівлю 180 тисяч артбоєприпасів. А ще 100 тисяч 155-мм боєприпасів буде закуплено у власних виробників.

Читайте також: Рашисти почали використовувати БМП-3 як "штурмові гармати", і це показово

Окрім того, буде поставлено сотню броньованих машин для піхоти (не факт, що мова йде про бойові машини піхоти), а також аналогічну кількість транспортних машин. Ці постачання наразі не конкретизовані, ані за назвою озброєння, ані за строками.

Також днями у Бельгії уряд оголосив про виділення додаткових 412 млн євро на збройову допомогу для України. У цей пакет увійшли медичні евакуаційні машини та близько 300 бронемашин Lynx LMV. А також три тральники класу Alkmaar, які будуть передані спільно з Нідерландами. Варто нагадати, що Нідерланди передають Україні два таких тральника, про що було офіційного оголошено у березні 2023 року.

тральник класу Alkmaar
Тральник класу Alkmaar

Але найбільше коштів, 373,1 млн євро, направлено на постачання боєприпасів. При цьому частина - буде передана із власних запасів, а інша - закуплено через міжнародні групові закупівлі. Тобто, цілком можливо, що й через Чехію.

До речі до цієї програми, яку започаткували у Празі, нещодавно також приєдналась Фінляндія, яка виділила на це ще 30 млн євро.

Читайте також: Китайці думають, що Су-34 таки під "Кинжал", а далі ще більше дивно