xcounter
#

У США тестують мікрохвильову ракету, що випалить усю електроніку армії РФ

63907
Графічне зображення ракети HiJENKS
Графічне зображення ракети HiJENKS

Втім, коли саме США отримають таку можливість – поки невідомо

Дослідницькі лабораторії ВМС та ПС США цього літа мають завершити п’ятирічну спільну роботу з удосконалення високопотужних мікрохвильових технологій. Про це розповідає видання Defense News.

Йдеться про випробування потужної електромагнітної некінетичної ударної зброї, відомої як HiJENKS, яка використовує мікрохвильову технологію для виведення з ладу електромагнітних систем потенційного противника – наразі ВМС та ПС США проводять масштабні випробування цієї зброї на військово-морській авіабазі Чайна-Лейк.

Читайте також: Екс-командувач армією США у Європі доступно пояснив, чому Україна отримає саме NASAMS, а не Patriot

Мікрохвильова ракета HiJENKS є наступником програми Дослідницької лабораторії ПС США під назвою Counter-electronics High-Power Microwave Advanced Missile (CHAMP), але відрізняється від неї тим, що в HiJENKS розробники використали переваги нових технологій, завдяки чому вдалося створити систему меншого розміра, обладнану для суворіших умов.

Фактично, спільно з Boeing Дослідницька лабораторія ПС США вже демонструвала перші можливості CHAMP, для якої використовувався корпус звичайної крилатої ракети повітряного базування AGM-86 (CALCM) з засекреченим корисним навантаженням. За задумом розробників, ракета HiJENKS використовує мікрохвильові імпульси для випалювання електронних пристроїв.

ракета AGM-158
AGM-158 Joint Air to Surface Standoff Missile-Extended Range (JASSM-ER)

Водночас у майбутньому "базою" для такої зброї може стати малопомітна ракета AGM-158B Joint Air to Surface Standoff Missile-Extended Range (JASSM-ER), яка має низку удосконалених функцій, що ускладнюють виявлення та потенційне знищення ракети противником.

Такі ракети зможуть проникати в зони A2AD противника й нейтралізувати ключові сенсорні мережі та вузли управління й контролю противника, "осліплюючи" його та перетворюючі його військові операції на хаос.

Разом з тим, у Defense News зазначають, що поки що невідомо, на яку саме платформу буде встановлюватися така зброя, однак те, що розробникам вдалося створити систему менших розмірів означає, що її можна буде інтегрувати у ширший спектр систем-носіїв.

Читайте також: Чотирирічна епопея завершилась: Пентагон оголосив переможця у конкурсі на легкий танк для армії США
ТЕГИ Війна