xcounter
#

У РФ вперше підняли у повітря свій аналог ударного БПЛА Akıncı - "Сириус" (відео)

10543
БПЛА "Сириус"
БПЛА "Сириус"

БПЛА "Сириус" вперше був продемонстрований у 2019 році, й попри офіційне корисне навантаження до 450 кг у РФ твердять, що він може використовувати 500-кг авіабомби

У РФ зафіксовано перший політ ударного БПЛА "Сириус" від компанії "Кронштадт", який є подальшим розвитком дрона "Орион". Новий дрон має більші розміри, два двигуни та більше корисне навантаження. Для нього декларується можливість використання стандартних авіаційних бомб, на відміну від "Ориона", який може використовувати лише малорозмірні боєприпаси на кшталт КАБ-20 або КАБ-50.

Час та місце фіксування польоту дрона невідомо, але значимо, що дослідне виробництво компанії "Кронштадт" знаходиться у Москві у районі Тушино, серійне - у Дубні на півночі Московської області.

Читайте також: Київ знову атакований балістичними ракетами "Искандер": коли навіть 100% перехоплення не гарантує безпеку

"Сириус", який був вперше продемонстрований на виставці у 2019 році, оснащений двома турбогвинтовими двигунами, має максимальну злітну вагу у 2,5 тонни, з яких до 450 кг - корисне навантаження. Максимальна висота польоту складає 7 км, крейсерська швидкість - 180 км/год, час у повітрі - до 20 годин. Розмах крила цього дрона складає 20 метрів.

Для БПЛА "Сирус" зазначена можливість використання ФАБ-100. А також, попри офіційно оголошену максимальну вагу корисного навантаження у 450 кг, касетних РБК-500У вагою 520 кг, об'ємно-детонуючих бомб ОДАБ-500ПМВ вагою 525 кг.

БПЛА
Справжня аналоговнєтна магія у дії на прикладі корисного навантаження БПЛА "Сириус"

Зазначається, що дрон має отримати супутниковий зв'язок, що відв'язує його від поняття дальності керування, хоча це твердження виглядає доволі сумнівним через наявний стан орбітального угрупування РФ.

Зазначимо, що Збройні Сили України вже мали справу з БПЛА "Орион" й перший раз його було знищено 9 квітня, також про успішну ліквідацію такого дрона було повідомлено 20 грудня.

БПЛА
БПЛА "Орион", до та після

А загалом спроба рашистів зробити БПЛА "Сириус" вкрай нагадує намір повторити турецький Akıncı від Baykar, водночас за жодним з параметрів російська розробка до нього не дотягує. Зокрема корисне навантаження Akıncı становить 1500 кг, максимальна злітна вага 6 тонн, крейсерська швидкість 280 км/год, час у повітрі - понад 25 годин.

Читайте також: Головна загадка нового пакету допомоги США на 300 млн доларів: ракети ​AIM-7