xcounter
#

У РФ розробляють дешевший аналог "Ланцета" - дрон-камікадзе "Скальпель"

5954
Дрон-камікадзе "Скальпель"
Дрон-камікадзе "Скальпель"

Новий російський дрон-камікадзе зараз знаходиться на етапі льотних випробувань, а за параметром ваги бойової частини перевищує "Ланцет"

Російське "КБ "Восток", відносно маловідома компанія, що розробляє БПЛА, активно просуває свою розробку під назвою "Скальпель", яка є дроном-камікадзе й максимально подібна до "Ланцета" від Zala.

Зокрема на рівні державних ЗМІ розробники повідомили, що ведуть льотні випробування цього баражуючого боєприпаса та вже отримали заявки від декількох підрозділів. Але все ще "знаходяться у постійному діалозі з військовими щодо технічних вимог до дрона".

Читайте також: Мисливець за зброєю рашистів або як "ШАРКи" вже допомогли знищити техніки на сотні мільйонів доларів

Заявляється, що "Скалпель" має відсік корисного навантаження діаметром 125 мм та довжиною 650 мм, що дозволяє оснастити його різними бойовими частинами загальною вагою до 5 кг. Сам дрон має максимальну злітну вагу до 10,5 кг, має крейсерську швидкість до 120 км та дальність польоту до 40 км.

Дрон-камікадзе Скальпель
Дрон-камікадзе "Скальпель"

З огляду на наявне фото запуск дрона-камікадзе здійснюється з катапульти. Аеродинамічна форма з подвійними Х-подібними крилами наслідує "Ланцет", а обидва - аналогічні дрони-камікадзе ізраїльської компанії UVision.

Водночас за своїми характеристиками "Скальпель", якщо звісно вірити деклараціям, трохи відрізняється від "Ланцета". Якщо порівнювати його з "Ланцет-3", то нова розробка має більше на 2 кг корисне навантаження та більшу на 10 км/год крейсерську швидкість. Відносно часу баражування "Скальпель", то вона не розголошується.

На те, що мова йде про створення дешевого аналогу "Ланцет", хоча ціна обох залишається невідомою, говорить декларування розробника, що "Скальпель" буде відрізнятися "доступною ціною". При цьому визнається, що деякі компоненти дрона мають іноземне походження. Але вочевидь під деякими мається на увазі майже все, бо на "Ланцеті" використовується дешевий чеський електромотор для авіамоделізму.

Й тому вірогідність того, що всі основні системи дрона, будь-то двигун, електроніка чи оптика, мають іноземне походження - максимальна. Водночас РФ вже давно використовує у своєму озброєнні, включно із дронами, цивільну електроніку постачання якої вкрай важко зупинити санкціями.

Читайте також: Польща остаточно замовила 486 HIMARS: у скільки це обійдеться і як Варшава обґрунтовує такі астрономічні витрати