На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного продовжується підготовка операторів протитанкових комплексів третього покоління FGM-148 Javelin.
До підготовки українських протитанкістів залучені американські військовослужбовці зі складу "Об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна" (JMTG-U).
Читайте також: Скільки насправді коштує ПТРК Javelin: американські документи
![Javelin](/media/contentimages/4576019a700e800c.jpg)
За словами тимчасового виконувача обов'язків заступника командира навчального артилерійського полку – начальника відділення організації навчального процесу підполковника Миколи Ханаса, головною метою цього навчального процесу є ознайомлення українських військовослужбовців з сучасним протитанковим комплексом та його практичним застосуванням.
![Javelin](/media/contentimages/8b46019a70addf67.jpg)
"І, безумовно, навчити практично використовувати цю ефективну зброю у боротьбі з танками та іншою броньованою технікою. Отже, наприкінці курсу кожен військовослужбовець виконає пуски на тренажерах", − відзначив Микола Ханас.
![Javelin](/media/contentimages/d316019a71a14b4b.jpg)
Що цікаво, майже половина слухачів курсів і майбутніх операторів цих ПТРК – представниці прекрасної статі.
![Javelin](/media/contentimages/f206019a72390519.jpg)
Нагадаємо, наразі на базі центру вже підготовлено вісім сертифікованих українських інструкторів ПТРК Javelin. Загалом же, для протитанкових підрозділів ЗСУ підготовлено щонайменше 60 операторів американських комплексів.
Читайте також: Про український ЗРК та можливість створення власного Javelin: інтерв'ю з Олегом Коростельовим (відео)