xcounter
#

Туреччина має цікавий танк Kaplan MT, який може бути заміною Leopard 1A5

13890
Турецький середній танк Kaplan MT, фото - FNSS
Турецький середній танк Kaplan MT, фото - FNSS

Це цікавий варіант, який на практиці перевірятиме один із користувачів Leopard

Сухопутні війська Бразилії (Exército Brasileiro) наприкінці березня 2024 року запланували провести випробування середнього танка Kaplan MT, створеного в Туреччині, і який уже постачався на експорт в Індонезію.

Передбачається, що турецькі середні танки Kaplan MT в строю бразильської армії можуть замінити наразі наявні майже 300 танків Leopard 1A5 та певну кількість M60 американського виробництва. Про це йдеться в публікації польського порталу ZBiAM.

Читайте також: У Pearson Engineering розповіли, що отримали контракт на постачання обладнання для України

За поточним планом турецький Kaplan MT буде доставлений у травні 2024 року, після чого бразильські військові спочатку ознайомляться з цією машиною зокрема під час показових демонстрацій, а потім проведуть власні випробування.

Загалом деталі можливої пропозиції Туреччини по танку Kaplan MT не розкриваються, зокрема – чи передбачається локалізація виробництва цієї машини на потужностях бразильського ОПК. Бо, виявляється, сама Бразилія зараз має намір створити танк власної розробки.

Турецький середній танк Kaplan MT, фото - FNSS

Характеристики танка Kaplan MT – маса танка 35 тон, екіпаж – 3 особи, потужність силової установки – 711 к.с., озброєння - гармата калібру 105 мм виробництва бельгійської фірми John Cockerill в башті від фірми СMI. На даний момент передбачається, що сама Індонезія хоче придбати 400 машин цього типу.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Індія випробовує легкий танк Zorawar на шасі від САУ K9, котрий за характеристками в чомусь схожий на згаданий вище турецький Kaplan MT.

Турецький середній танк Kaplan MT, фото - FNSS
Читайте також: САУ CAESAR має неочікувану перевагу над гусеничною K9, і тут саме про мобільність