xcounter
#

Танк "глушитиме" дрон, або що може "підказати" ЗСУ новітня версія "Меркави"

4734
 Ізраїльський танк Merkava Mk4, ілюстративне фото з відкритих джерел
Ізраїльський танк Merkava Mk4, ілюстративне фото з відкритих джерел

Ізраїль готується прийняти на озброєння новітню модифікацію танка, в якій "читається відбиток" досвіду боїв ЗСУ проти РФ

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) в 2023 році планує прийняти на озброєння новітню модифікацію свого танка "Меркава" - Merkava Mk 5 Barak. Обсяг, строк та вартість поставок таких ОБТ не розкриваються. Чи буде відбуватись модернізація уже наявних танків під вказану модифікацію – також невідомо, йдеться в публікації польського порталу Defence24.

Відомо, що основні відмінності Merkava Mk 5 Barak від попередніх чотирьох версій полягатимуть у системі захисту танка та внутрішній "начинці". Зокрема, Merkava Mk 5 Barak має отримати вдосконалену версію системи активного захисту Trophy, яка зокрема зможе протидіяти навіть найновітнішим протитанковим ракетам Spike від ізраїльської Rafael.

Читайте також: Скільки Т-64 залишилось в строю ЗСУ, і яке майбутнє має цей танк (відео)
Танк "Меркава", ілюстративне фото з відкритих джеред

Окрім того, новітній танк ЦАХАЛу отримає систему відеокамер кругового обзору, які видаватимуть зображення вдень та вночі, і будуть під’єднані до шолому командира танка, який нагадуватиме собою шолом пілота ударного літака. Ну і мабуть найцікавіша опція - Merkava Mk 5 Barak має отримати засоби радіоелектронної боротьби, номенклатура яких однак не розкривається.

Схоже, в архітектуру Merkava Mk 5 Barak вкладені технічні рішення, продиктовані в тому числі досвідом боїв ЗСУ проти армії РФ, під час яких рашисти втратили 2049 танків. Зокрема, акцент поставлено на покращенню ергономіки та ситуативної обізнаності для екіпажу. Ну й також – на можливості "глушити" дрони противника. З чого можемо зробити висновок, що військові Ізраїлю не вважають, що на полі бою "гору взяли" саме дрони, а не танки. Ну і заодно зробити примітку, що такого роду вдосконалення будуть корисні й для модифікації, які зараз є в строю ЗСУ.

Технічне обслуговування ізраїльського танка "Меркава", ілюстративне фото з відкритих джерел

ЦАХАЛ – одна із небагатьох армій світу, де кількість танків на складах зберігання перевищує кількість танків у стройових частинах. Автори The Military Balance за 2021 вказують, що стройові частини армії Ізраїлю мали в своєму розпорядженні близько 160 танків Merkava Mk3 та близько 330 Merkava Mk4 (загалом 490 машин), а от на складах зберігання – близько 660 Merkava Mk3 та близько 220 Merkava Mk4, загалом – 880 машин, тобто удвічі більше.

Тому й виникає питання – чи будуть ізраїльські військові "підтягувати" до рівня Merkava Mk 5 Barak наявні "Меркави" в стройових частинах та на базах зберігання.

Ізраїльські танки "Меркава", ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: ЗСУ показали, як наші танки розтрощили ворожу батарею "Мста-Б" (відео)