xcounter
#

США готують для України Patriot з мінімально можливим строком постачання - CNN

4524
Patriot
Patriot

Офіційне оголошення про надання Patriot​ очікується найближчим часом

Адміністрація президента США Джо Байдена завершує підготовку плану передачі Україні зенітних ракетних комплексів Patriot. Після його узгодження із Пентагоном він має бути офіційно затверджений, що очікується найближчим часом.

Про це пише з опорою на власні джерела CNN, зазначивши, що офіційне оголошення про надання Patriot очікується найближчим часом.

Читайте також: Словаччина підписала контракт на шведські CV90: приголомшлива сума за 152 одиниць БМП

Також, за інформацією видання, вже вирішено питання з навчанням українських операторів, яке буде проходити на базі армії США Графенвер у Німеччині. Це уточнення є доволі важливим маркером того, що план дійсно знаходиться на фінальній стадії узгодження.

Patriot

Водночас кількість Patriot, які можуть бути передані до України не називається, як і строки реальної передачі до України від моменту оголошення. Зокрема треба враховувати час, який необхідний на навчання і якщо брати показник Польщі, то мова йде про 9-місячний курс. Але з огляду на численні інші приклади опанування озброєння, він цілком може бути скорочений.

Водночас Patriot - це ЗРК, який багаторазово знаходився у списку потреб ЗСУ, через те, що він має дві головні особливості. Перша - знищення балістичних ракет і це взагалі один з небагатьох комплексів, який на це здатний у світі. Друга - дальність знищення аеродинамічних цілей ракетами PAC-2 на дальності до 160 км, що зробить його найбільш далекобійним засобом протиповітряної оборони ЗСУ.

Читайте також: Три носії "Кинжалів" повернулися у Білорусь: скільки часу вони були в РФ