xcounter
#

США дають новий пакет, в якому бронетехніка, засоби розмінування та HARM

3790
Застосування американських систем розмінування M58 MICLIC, фото - US DoD
Застосування американських систем розмінування M58 MICLIC, фото - US DoD

Це буквально безцінна допомога для ЗСУ, яка потрібна тут і зараз для продовження контрнаступу

Пентагон 27 червня 2023 року оголосив, що Білий Дім виділив уже 41-ий пакет військової допомоги України вартістю 500 мільйонів доларів. Зазначається, що до цього пакету входять зокрема 30 БМП Bradley та 25 бронемашин Stryker (без деталізації по модифікації), неназвана кількість ПТРК TOW та керованих реактивних снарядів до M142 HIMARS, також неназване число ПЗРК Stinger і зенітних ракет до ЗРК Patriot.

Окрім того, США в цьому пакеті допомоги для України передають неназвану кількість артилерійських пострілів калібру 105-мм та 155-мм, протитанкових гранатометів AT-4, ПТРК Javelin та протитанкових ракет інших (не названих) типів, стрілецьку зброю та 22 мільйонів набоїв і гранат до неї.

Читайте також: Hensoldt оголосила строки виготовлення РЛС TRML-4D для України, які необхідні для ЗРК IRIS-T SLM
Американські БМП Bradley в камуфляжі ЗСУ, архівне зображення з відкритих джерел

Цікаво, що в цьому пакеті допомоги США дають також авіаційне озброєння – невідому кількість керованих авіабомб JDAM та протирадіолокаційних ракет AGM-88 HARM, що особливо важливо в контексті зусиль ЗСУ по "викошуванню" протиповітряної оборони рашистів.

Але можливо, найважливішими пунктами в цьому пакеті допомоги є "підривні боєприпаси та системи подолання перешкод", іншими словами – системи розмінування, як то наприклад M58 MICLIC, або ж інше інженерне обладнання для боротьби з мінними полями рашистів.

МіГ-29 з протирадіолокаційною ракетою AGM-88 HARM, ілюстративне фото від Командування Повітряних Сил

Не менш значущими позиціями в цьому пакеті допомоги є також контрольно-діагностичне обладнання для ремонту і обслуговування техніки, запасні частини, генератори та інше польове обладнання, тепловізійні системи та прилади нічного бачення.

Загалом описану вище номенклатуру поставок можна охарактеризувати так - це буквально безцінна допомога для ЗСУ, яка потрібна "тут і зараз" для продовження контрнаступу.

Читайте також: Стало відомо скільки часу Rheinmetall буде відновлювати 14 Leopard 2 для ЗСУ від Данії та Нідерландів