xcounter
#

Шрапнельний скид з дрона з пікірування: українські розробники пішли максимально вірним шляхом (відео)

30864
Шрапнельний боєприпас для дронів від "Сталевих Шершні​в"
Шрапнельний боєприпас для дронів від "Сталевих Шершні​в"

Прості та вкрай дешеві дрони стають все більш й більш ефективними завдяки українським волонтерським спільнотам

Загальна тема з використання дронів для скидання боєприпасів пішла на новий "виток еволюції", й завдяки українським розробникам.

Спільнота "Сталеві Шершні", яка займається виготовленням для українських бійців боєприпасів для дронів, систем скиданням та fpv-дронів продемонструвала випробування свої нової розробки - шрапнельного боєприпасу. Його вага становить 800 грамів, він має діаметр у 63 мм та має механічний детонатор.

Читайте також: САУ Caesar від Данії для ЗСУ мають важливу відмінність від французьких, а за сотнею Leopard 1 підуть вже Leopard 2

Такі боєприпаси призначені саме для боротьби із живою силою та містять вже готові уражаючи елементи - часто просто кульки діаметром декілька міліметрів. У сучасних версіях використовуються навіть флешети - стрілоподібні уражаючі елементи, фактично дротики розміром декілька сантиметрів, які зберігають ефективність на більшій дистанції.

Але окрім використання саме нового виду боєприпасу вкрай цікава й тактика його застосування - з пікірування. Такий прийом бомбового удару є одним з найбільш точних, бо боєприпасу додається швидкість носія, висота скидання зменшується, а прицілювання спрощується.

Більше того fpv-дрон перетворюється у багаторазовий носій, а не одноразовий боєприпас, або засіб доставки. І в цьому випадку дійсно мова йде про еволюційний розвиток конструктивно простих дронів, який фактично повторює розвиток бойової авіації.

fpv-дрон
fpv-дрон зі скидом від "Сталевих шершнів"

Й наступним кроком, вочевидь, буде додавання до шрапнельного боєприпасу вже повітряного підриву, що у рази підвищить його ефективність, заміна уражаючих елементів, а потім й програмування дронів на автоматизований вихід з піке після скидання боєприпасу. І дуже грубо кажучи все це вже повторить відомий німецький Ju 87 Stuka або радянський Пе-2, тільки безпілотний та вкрай дешевий.

Читайте також: Як ЗСУ відбивають "живі штурми" під Авдіївкою, хоч там рашисти мають до 30 полків та бригад з Т-80БВ та САУ "Тюльпан"